Збірна України дізналась останнього суперника у групі на ОІ-2024

Визначився останній суперник збірної України з футболу на Олімпійських іграх-2024: ним стала збірна Іраку

Збірна України
Збірна Україниз футболу вперше зіграє на Олімпіаді

Олімпійська збірна України з футболу дізналась останнього суперника у груповому етапі. Збірна Іраку стала третьою на Кубку Азії U23 і відібралась на ОІ-2024. Збірна України перший матч олімпійського футбольного турніру проведе 24 липня. НОК України затвердив вісім табу для збірної України на Олімпіаді-2024.

Збірна України вперше відібралась на олімпійський футбольний турнір. Жеребкування відбулось ще у березні, але останній суперник української команди визначився 2 травня. Збірна Іраку зайняла третє місце на Кубку Азії U23 і потрапила у групу до нашої команди.

Як Ірак пробився на Олімпіаду

Виступи на Кубку Азії U23 збірна Іраку розпочала з поразки 0:2 від збірної Таїланду. Потім Ірак переміг Таджикістан 4:2 та Саудівську Аравію 2:1 та з першого місця вийшла у плей-оф. У чвертьфіналі Ірак з рахунком 1:0 обіграв збірну В’єтнаму. А от у півфіналі Ірак поступився Японії 0:2, пропустивши обидва м’ячі у першому таймі.

Основний час матчу за третє місце між Іраком та Індонезією завершився унічию 1:1. У додатковий час форвард збірної Іраку Алі Ясім забив на 96-й хвилині. Цей м’яч виявився переможним.

Збірна Індонезії ще матиме шанс пробитись на Олімпіаду в Парижі. У міжконтинентальному плей-оф вона зіграє зі збірною Гвінеї. Переможець потрапить у групу А олімпійського футбольного турніру.

Переможець Кубка Азії U23 визначиться у матчі Японія – Узбекистан. Обидві збірні також візьмуть участь в Олімпіаді-2024. Переможець Кубка Азії U23 потрапить у групу D, фіналіст - у групу С.

З ким зіграє Україна

Футбольний турнір на Олімпіаді-2024 проходитиме з 24 липня до 9 серпня. Участь візьмуть 16 збірних. Заявка на турнір складатиметься з 18 футболістів з датою народження не раніше 1 січня 2001 року. Щоправда до заявки можна включити трьох гравців старшого віку.

Склад груп на ОІ-2024:

• А: Франція, США, Гвінея/Індонезія, Нова Зеландія;
  • В: Аргентина, Марокко, Ірак, Україна;
  • С: Японія/Узбекистан, Іспанія, Єгипет, Домініканська Республіка;
  • D: Японія/Узбекистан, Парагвай, Малі, Ізраїль.

До наступного етапу проходять по дві кращі збірні з кожної групи. Представники групи В, в якій виступає збірна України, в чвертьфіналі виходять на команди групи А. Розпочне турнір збірна України матчем зі збірною Іраку.

Календар матчів збірної України з футболу на Олімпіаді-2024:

• 24 липня (середа), 20:00. Україна – Ірак;
  • 27 липня (субота), 18:00. Україна – Марокко;
  • 30 липня (вівторок), 18:00. Україна – Аргентина.

Раніше Інформатор повідомляв, що організатори ОІ-2024 розповіли, чим годуватимуть спортсменів. В меню входитиме понад 500 різноманітних страв. Ресторан працюватиме цілодобово, а спортсмени самі обиратимуть кухня якої частини світу їм більше до вподоби.

Також ми розповідали, що українські веслувальники на змаганнях в Угорщині здобули олімпійські ліцензії. Путівку на ОІ-2024 в легкій парній двійці здобули - Ігор Хмара та Станіслав Ковальов. В одиночці перепустку на ОІ-2024 виборола Євгенія Довгодько.

А ось у цьому відео Інформатор розповів про іноземних тренерів, які в різні часи працювали в українському футболі. За 33 роки їх було чимало і всі вони залишили слід в українському футболі. Ми створили хіт-парад найкращих з них. Приєднуйтесь до перегляду відео та пропонуйте свій варіант у коментарях.