Збірна Чехії з хокею стала світовим тріумфатором вперше за 14 років

Збірна Чехії з хокею здобула золото на домашньому чемпіонаті світу, у фіналі, який пройшов у неділю, 26 травня, Чехія здолала збірну Швейцарії - 2:0

Збірна Чехії з хокею
Чехи перемогли на ЧС вперше за 14 років. Фото: IIHF

Збірна Чехії перемогла Швейцарію - 2:0 у фіналі домашнього ЧС-2024 з хокею. Вирішальний поєдинок відбувся у неділю, 26 травня. Це перший тріумф Чехії на ЧС з 2010 року.

Чехія здолала сенсаційну Швейцарію

В 1/2 фіналу Чехія перемогла потужну Швецію - 7:3. А Швейцарія сенсаційно вибила збірну Канади. Учасника фіналу визначила серія булітів. Відтак, гра за золото ЧС обіцяла бути видовищною.

Фінальний поєдинок проходив інтенсивно. Чехи у домашніх стінах звісно, що мали певну перевагу. Однак перший період закінчився - 0:0. З таким же рахунком закінчився й другий період.

Вирішальну шайбу вдалося закинути лише наприкінці третьої 20-хвилинки. Давід Пастрняк влучно пробив у ближній кут. Згодом збірна Швейцарії спробувала зрівняти рахунок. Проте на останніх секундах основного часу гравець Чехії Давід Кампф закинув другу шайбу та поставив крапку в грі.

• Швейцарія - Чехія 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Шайби: Пастрняк (50), Кампф (59).

"Ми перемогли вдома. Ми чекали на золото дуже довго. Вельми вдячний нашим фанам, ви зробили неймовірну атмосферу. Я дуже пишаюсь нашою країною та перемогою", - сказав після поєдинку Давід Пастрняк.

Слід зазначити, що Чехія всьоме стала чемпіоном світової першості з хокею. Водночас Швейцарія знову втратила шанс на те, щоб вперше в історії виграти ЧС. Швейцарці здобули четверте срібло світової першості.

Канада програла гру за третє місце

Додамо, що 26 травня також відбувся матч за третє місце. Збірна Швеції перемогла Канаду з рахунком - 4:2. Цікаво, що перед третім періодом збірна Канади перемагала - 2:1, однак шведи змогли оформити камбек та забрати медалі ЧС.

Інформатор проаналізував фаворитів футбольного Євро

14 червня у Німеччині стартує чемпіонат Європи з футболу. У цьому відео ми поговоримо про фаворитів Євро-2024 та розберемо їхні шанси на успіх. Наприклад, букмекери вважають головним фаворитом Англію, але Німеччина гратиме у домашніх стінах, а Франція звично має топовий склад. А ще ж Україна буде брати участь у чемпіонаті. Приєднуйтеся до перегляду та пишіть своїх фаворитів у коментарях.

Проєкт Інформатора та Україна на часі

Раніше президент ФХУ розповів Інформатору про плани України після перемоги у Дивізіоні 1В на ЧС з хокею. Наша команда вперше з 2017 року гратиме у дивізіоні 1А. Також ми повідомляли, що NHL відпустить хокеїстів на Олімпіаду вперше з 2014 року.