Євро-2024, день 13: Україна набрала чотири очка та залишила чемпіонат Європи

Чемпіонат Європи з футболу 2024: збірна України не програла Бельгії та набрала більше очок, ніж деякі учасники плей-офф, але залишила турнір

Збірна України Євро-2024
Розчаруванню українських футболістів не було меж. Фото: Андрій Ющак / УАФ

Збірна України з футболу завершила свої виступи на чемпіонаті Європи-2024. Останнім для команди Реброва став матч проти Бельгії. Ця зустріч завершилася внічию. Загалом, на Євро-2024 сьогодні дограли груповий етап: визначилися усі учасники плей-офф. Інформатор підбиває підсумки чергового дня Євро-2024.

Україна дала гідний бій третій збірній світу

У вирішальному матчі проти Бельгії збірній України потрібно було перемагати, аби точно вирішити питання виходу в плей-офф. Ребров пішов на експеримент та виставив п'ять захисників, три півзахисники та два форварди. Частково це пояснювалося ушкодженнями основних вінгерів: Циганкова та Мудрика. На лавці запасних залишився і Зінченко, а вперше на лівому фланзі захисту з'явився Миколенко, який залікував ушкодження настільки, аби вистачило сил зіграти.

Олександр Сваток повністю закрив головну бельгійську загрозу - Ромелу Лукаку. Загалом, Бельгія практично не створила моментів біля воріт України у першому таймі. Хіба удар Де Брюйне зі штрафного і єдиний епізод, коли Лукаку все ж отримав шанс, але як слід не влучив по м'ячу - легка здобич для Трубіна.

По перерві Трубіну доводилося кілька разів рятувати Україну. А Малиновський від кутового ледь не поклав "сухий лист", але голкіпер бельгійців Кастельс вибив м'яч прям з лінії. Той-таки Малиновський бив здалеку - удар заблоковано. Довбик шукав свій шанс біля воріт суперника, але якщо й влучав у площину, то лише в голкіпера.

Фінальний свисток залишив багато смутку в очах футболістів збірної України. Вони нарешті не пропустили на Євро-2024, але чотирьох набраних балів виявилося замало, щоб посісти хоча б третє місце. За різницею забитих та пропущених голів Україна показала найгірший результат (2-4).

Стартові склади

Євро-2024, день 13: Україна набрала чотири очка та залишила чемпіонат Європи 1

"Трохи відчув біль у спині, я розумію, що довго не грав – це нормально, коли в тебе щось болить після того, як не грав два місяці. Знав, що є Зінченко, який може вийти допомогти у цій грі – я одразу попросив заміну. Мені було важко виконувати те, що я мав виконувати", - розповів після матчу Віталій Миколенко у коментарі "Суспільному".

Головний тренер команди Сергій Ребров у вильоті України з турніру винить перший матч проти Румунії. Також на післяматчевій пресконференції головний тренер відзначив, що у нього молодий склад і наголосив, що у цієї команди є майбутнє. А оцінку роботі Реброва мають давати журналісти.

"Моїй роботі оцінку повинні давати ви. На жаль, ми не потрапили до плей-оф через перший матч, в якому програли Румунії. У тій грі після 0:1 і 0:2 ми не прокинулися. Я вдячний футболістам за поєдинок зі Словаччиною. Сьогодні ми намагалися перемогти, створювати моменти. Моментів було достатньо, але ми грали проти топзбірної, було дуже важко. Ми не використали свої шанси, але претензій до гравців немає", - розповів Сергій Ребров, якого цитує пресслужба УАФ.

Євро-2024. Груповий етап. 3-й тур. Група E.

Стадіон: Stuttgart Arena, Штутгарт

Арбітр: Ентоні Тейлор (Англія)

Україна - Бельгія - 0:0

Румунія та Словаччина підозрюються у недоброчесності

Щодо паралельного матчу групи, то хто тільки не казав про потенційний договірний результат між Румунією та Словаччиною. Обидві команди влаштовувала нічия для подальшого виходу до плей-офф, питання було лише у місці. Словаки відкрили рахунок у середині першого тайму, коли відзначився Дуда. Але Румунія заробила пенальті і до позначки підійшов Разван Марін. З позначки він впевнено переграв Дубравку. Як не дивно, але більше команди голів не забивали. Ніхто й не сумнівався...

Стартові склади:

Євро-2024, день 13: Україна набрала чотири очка та залишила чемпіонат Європи 2

Стадіон: Frankfurt Arena, Франкфурт

Арбітр: Даніель Зіберт (Німеччина)

Словаччина - Румунія - 1:1 (1:1; 0:0)

Голи: Дуда, 24 - з пенальті, Разван Марін, 37.

Підсумкова таблиця групи Е

За підсумком трьох зіграних матчів усі команди набрали по чотири очки. Тобто, по разу виграли, програли та зіграли внічию. У такій ситуації, згідно з регламентом, порядок місць визначається за найкращою різницею забитих та пропущених. Завдяки розгромній перемозі над Україною у першому турі, Румунія мала 4 забитих та 3 пропущених голи. Бельгія має таку ж саму різницю, але забила 2 голи, а пропустила 1. Словаччина має рівну кількість забитих та пропущених (3-3), а Україна - негативну різницю (2-4).

Євро-2024, день 13: Україна набрала чотири очка та залишила чемпіонат Європи 3

Грузія здобула історичну перемогу та вийшла до плей-офф

А от збірна Грузії, яку всі поховали ще до старту Євро-2024, в останньому турі сенсаційно перемогла Португалію. У цьому матчі забили головні зірки грузинської команди: Хвіча Кварацхелія та Жорж Мікаутадзе. Кріштіану Роналду провів на полі 66 хвилин і відправився відпочивати та готуватися до 1/8 фіналу. А вже легендарний воротар Грузії Гіоргі Мамардашвілі встановив чергове досягнення: на Євро-2024 він зробив вже 21 сейв. Це повторення рекорду латвійського воротаря Олександра Колінька на Євро-2004.

Євро-2024, день 13: Україна набрала чотири очка та залишила чемпіонат Європи 4

Євро-2024. Груповий етап. 3-й тур. Група F.

Стадіон: Arena AufSchalke, Гельзенкірхен

Арбітр: Сандро Шерер (Швейцарія)

Грузія - Португалія - 2:0 (1:0; 1:0)

Голи: Кварацхелія, 2; з пенальті, Мікаутадзе, 57.

Туреччина відправила Чехію додому

Зрештою, у ще одному матчі мало хто чекав великої кількості голів. Але на 20-й хвилині Чехія залишилася в меншості після вилучення Барака. По перерві турки вийшли вперед: відзначився лідер команди Хакан Чалханоглу. Чехія не думала здаватися: за чверть години Соучек зрівняв рахунок. І можливо, матч завершився б внічию, але на останній хвилині основного часу Чорі отримав ще одну червону картку у складі чехів. Вдев'ятьох втримати оборону команді Івана Гашека не вдалося: Дженк Тосун на четвертій компенсованій хвилині забив переможний гол і зняв усі питання щодо участі Туреччини у плей-офф Євро-2024.

Євро-2024, день 13: Україна набрала чотири очка та залишила чемпіонат Європи 5

Стадіон: Volksparkstadion, Гамбург

Арбітр: Істван Ковач (Румунія)

Чехія - Туреччина - 1:2 (0:0; 1:2)

Голи: 0:1, Чалханоглу, 51; 1:1, Соучек, 66; 1:2, Дженк Тосун, 90+4.

Вилучення: Барак, 20; Чорі, 90.

Підсумкова таблиця групи F

Португалія з першого місця крокує у плей-офф. Туреччина здобула дві перемоги та з другого місця також вийшла до 1/8. Грузія посіла третю сходинку і продовжить боротьбу на турнірі.

Євро-2024, день 13: Україна набрала чотири очка та залишила чемпіонат Європи 6

Євро-2024: усі пари 1/8 фіналу

Таким чином, визначилися усі пари 1/8 фіналу Євро-2024. Перші матчі цієї стадії турніру розпочнуться у суботу, 29 червня. З тих команд, які посіли треті місця у своїх групах не продовжать боротьбу на турнірі команди Угорщини та Хорватії. Угорці набрали 3 очки, але мають гіршу різницю забитих та пропущених м'ячів (2-5), аніж Словенія, яка так само набрала 3 очки і фінішувала третьою. А Хорватія має лише два пункти.