Чемпіонат України з футболу пішов на паузу - саме час підбити підсумки
Українська Прем’єр-ліга відпочиває на паузі - а ми продовжуємо розбирати її головні аспекти та дивимося, чого вдалося досягти. Сьогодні повернемося на початок сезону та порівнюємо, чи справдилися наші тодішні прогнози вже зараз? Спойлер - дуже багато пішло зовсім не за планом.
Тема, яку неможливо не згадати у підсумках першої половини сезону. Як ми вірили, що з п’яти клубів буде хоча б три. Але, Дніпро-1 шаленим транзитом проскочив додому (не вигравши жодної гри); Зоря втратила важливі очки в групі, не зібравшись в останній момент; Ворскла билася з Ділою, та матч-відповідь не витягла. Що цікаво, Дніпро-1 вже 12-й серед клубів України за кількістю виступів у Європі. Сюди додамо й Динамо: киянам жереб не підкинув Астон Віллу і всі вже бачили їх у групі ЛК, але Бешикташ був проти. І хоч тренер турків потім провалився в групі та достроково залишив команду, свою роль проти нашого клубу на відборі він виконав. Лише Шахтар навесні тягнутиме Україну.
Зоря та Олександрія навесні мали дуже різні, але такі схожі ситуації. Перші билися за чемпіонство, другі - за єврокубки. Назбиравши у травні помилок в матчах, команди втратили такі можливості. Але заряд був дуже потужний - ми вірили, що змагання повториться. Втім, гравці перегоріли. Зоря змінила тренера тричі; Олександрія поки тримається за Ротаня - але їх позиції дуже контрастують із фінішними місцями весни. Із голами все погано, із захистом - ще гірше. Тепер задача клубів - виживання.
Амбіції Полісся на початку сезону скоріше висміювали, аніж думали, що це щось здійсненне. Втім, тренер Калитвинцев використав усі наявні активи по максимуму, команда одна з найзабивніших, а гравці залучені до гри на результат. Як підсумок - третє місце в таблиці. Зараз пішов певний спад, такої кількості матчів за півсезони футболісти не вивезли, хоча був потенціал на одноосібне лідерство. Та й без того - успіхи в УПЛ і півфінал Кубку - для дебютанта ліги просто карколомний здобуток. Тепер потрібне перезавантаження, адже навесні буде простіше - менше матчів і більше навантаження в суперників.
На зміну Йовічевічу до Шахтаря прийшов ван Леувен. Задача проста - щонайменше повторити досягнення попередника та бути успішним в усіх турнірах. Але проблема раптово сталася у роздягальні гірників. Тренер посварився із лідерами, захищав новачків без досягнень та навіть вигнав Бондаренка з основи. У Динамо ситуація теж непроста: Луческу заходив на сезон із задачею виграти еліту, чого не було вже 2 роки. І кияни бадьоро почали: стабільно забивали, помилок на дистанції було не так багато. Але головний виклик - Класичне - румун не підкорив. І одразу після матчу пішов, майже одночасно із нідерландцем. Як підсумок - обидва гранди України змінили коучів під час сезону. Тепер Пушич та Шовковський отримали значну відповідальність, трохи нижче розглянемо і прихований виклик.
Це складно назвати прогнозуванням, але всі ми чекали, що новий сезон УПЛ стане ще видовищнішим. 16-ть команд, троє новачків, нові тренери та виконавці. Втім сталося зовсім інакше: середня результативність зараз - лише 2,42 м’ячі за гру. “Найслабшим” туром став 10-й: там усього 9 (!) голів. Командам ніби не треба було ні за що боротися, а Динамо та Полісся забили більше половини всіх м’ячів.
За всю історію змагань клуби, в середньому, відзначалися 2,53 рази за матч - і це більше, ніж зараз. “Допомагають” не піднятися вище за цей показник Колос і Оболонь: у цих команд чимало нульових нічиїх, а дві очні гри цього розіграшу вони завершили без голів. Вже зараз УПЛ не вражає видовищністю, хоч і є красиві голи. Сподіваємося, що цей аспект виправиться і сухих матчів буде менше.
Ну а цей параметр ми не можемо виконати вже який рік поспіль. УПЛ без перенесених ігор просто неможлива. Причини завжди були різні, але цього разу їх непристойно багато: єврокубки, погода, матчі збірної та навіть освітлення стадіонів. Єдиний лідер, який надолужив втрачені матчі - Дніпро-1. Потенційні очки Шахтаря й Динамо дуже повпливають на розташування в топі таблиці. Хоча цей розподіл матиме значення для кожної команди, яка поки без повного переліку матчів.
І от тепер те, про що ми казали. І Шахтар, і Динамо отримали цей спадок матчів, які треба провести за графіком та поза ним. Втім згадайте, що в обох клубах чимало збірників, а Україна готується виборювати путівку на Євро, де гравці потрібні у найкращій формі. А гірники мають додатковий фактор у вигляді трьох турнірів одночасно. Словом, купа проблем та купа викликів, які зроблять весняну частину дуже насиченою.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.