Як Миколенко та Пікфорд врятували нічию: тактичний огляд матчу АПЛ Фулгем - Евертон

Захисник Евертона Віталій Миколенко та голкіпер команди Джордан Пікфорд 30 січня допомогли команді здобути нічию у матчі 22-го туру АПЛ з Фулгемом

Пікфорд
Пікфорд зберіг ворота Евертона на замку, а от напад команди підвів

В рамках ігрової програми 22-го туру АПЛ відбувся поєдинок Фулгема з Евертоном - зустріч двох команд із нижньої частини турнірної таблиці.  Битва за виживання Фулгема та Евертона, яка пройшла у вівторок, 30 січня, вийшла дійсно насиченою, попри те, що перший тайм команди висушили наскільки тільки змогли. Нічия ірисок, яку своєму клубу переважно забезпечили Миколенко та Пікфорд - в огляді Інформатора.

Яка ситуація склалась перед грою

Команди підходили до гри дуже відповідально: на поле вийшли максимально сильні з доступних гравців. В Евертона це Янг, Гарнер, Данжума, Макніл і Миколенко. У Фулгема вийшли Кастань, Діоп, Перейра, Хіменес і той самий шахтарський Вілліан. Так вже вийшло, що зустрічалися майже сусіди в таблиці. Хоча потенціалу мають вдосталь - саме ця гра мала стати для них порятунком положення.

Перший тайм: коли обережність вбиває видовищність

Чи вірите ви в магію? Евертон почав сезон посередньо, раптом був оштрафований на 10 очок - і після цього понеслася виграшна серія! Потім запал закінчився - і знову на горизонті потенційний штраф. Ніби передчуваючи зняття балів, іриски намагалися витиснути з гри максимум. За ними була перша третина тайму, хоча господарі поодинокі випади використовували на повну, раз по раз перевіряючи реакцію Пікфорда.

Чи вдалося да Сілві приборкати свою невтішну серію? Адже Фулгем восени йшов майже у єврокубках, але раптово почав програвати гру за грою. Причиною цьому, звісно, втомленість: ключові гравці доступні, втім вивозити довго не вдається. Лондонці хапалися за всі можливості й пресингували суперника дуже високо, а з м’ячем швидко переходили від власних воріт до чужих. Особливого малюнку гри не було, радше намагання забити бажаний гол.

Дайч довірив місце в атаці Кальверу-Льюїну, адже найкращий бомбардир Дукуре досі в лазареті. Хоча Евертон більше атакував флангами, бо К-Л особливо опікали. Форварду доводилося відводити захисника у фланг, аби звільнити зону для Гаррісона чи Данжуми, та й тут підстраховка господарів спрацьовувала. Лише в одному моменті критично помилився Лено, але воротаря врятував Робінсон, на останніх сантиметрах вибивши м’яч просто з лінії. Фулгему ж вдавалося доходити до середини поля - далі все зупинялося. Обережний футбол, в якому за перший тайм згадаємо лише кілька красивих, але не особливо небезпечних моментів обох команд.

А що Миколенко? За перший тайм в нього вийшла класична ліверпульска гра: були втрати, були перехоплення, закрив зону для Кастаня та Пальїньї, через що мав не так багато роботи. Навіть уперед не ходив, обмежуючись допомогою в просуванні Макніла. Зазвичай, зону українця намагаються не чіпати, щоб шукати простір в інших прогалинах. Так по нулях перший тайм і завершили - надто хвилювалися команди через можливі коштовні помилки.

Другий тайм: реакція Пікфорда рятує Евертон

А от по перерві нашому захиснику тільки й доводилося, що відпрацьовувати. У Фулгема вийшов свіженький Муніз - і він встигав бути всюди, навантажуючи кожного захисника. Лондонцям знову вдалося затиснути суперника, тільки цього разу дуже акцентовано, щохвилини тиснучи з нового напряму.

Відтак Евертон сів у класичну схему після Boxing days - залізну оборону. 5-3-2 без м’яча, із низьким блоком - краща тактика, яка допомогла за останній місяць покращити статистику та менше пропускати, за цим показником іриски далеко попереду всіх аутсайдерів та навіть Челсі з Тоттенгемом. Назад відходили навіть Гаррісон і Калвер-Льюїн, за рахунок чого гості гарно захищалися, але постійно були за крок від пропущеного голу.

Скільки Фулгем міг забити за півгодини другого тайму? Мінімум 10. Лише підстраховка Миколенка в центрі та неймовірні сейви Пікфорда залишали ліверпульців у грі. Ніби на нових акумуляторах, лондонці не втомлювалися починати нові атаки, постійно змінюючи фланг та вмикаючись на швидкості; особливо активні були Кейрні та Муніз.

Пікфорд - герой Евертона. Вкотре завдяки йому комадна зберегла "сухість" там, де здавалося буде черговий гол. Безініціативність попереду компенсувалася саме вдалою грою воротаря та його порятунками з дев’ятки, під час кутових і один на один. Ситуація провокувала гостей на постійну оборону, через що на рівному місці ледь не травмувалися Миколенко та Брентвейт - такою була інтенсивність штурмів.

Рятувати становище Дайч випустив Бету й Паттерсона. Все це - гра на підсилення атаки, дуже ризикований хід, який вдався Евертону без браку в захисті. Статистично Фулгем просто знищив гостей - лише диво (та реакція Пікфорда) дозволили тим не програти. Прокинутися Миколенко й компанія змогли тільки в доданий час - і за 6 хвилин 4 (!) рази не змогли забити з кількох метрів.

Тож 0:0 у підсумку. Евертону вдалося виконати програму мінімум. Але чергові нулі на табло не допомагають піднятися із зони вильоту.

Огляд матчу

Евертон перебуває на вісімнадцятому місці, у зоні вильоту. Команді дуже не вистачає десяти очок, знятих за фінансові порушення. З цими очками Евертон перебував би на дванадцятому місці і почувався би більш спокійно.