УПЛ побила рекорд по червоних за рік: жорстокість чи закономірність?

УПЛ побила рекорд по червоних за рік: жорстокість чи закономірність?

Читать на русском

Нинішній рік став одним із найбільш брутальних в українському футболі

Читать на русском
УПЛ червоні картки
Українські клуби заробили багато вилучень у 2023 році

Нинішній рік став одним із найбільш брутальних в українському футболі

Інформатор продовжує підбивати підсумки року. Сьогодні поговоримо про червоні картки в УПЛ, адже ліга встановила рекорд за видаленнями. Чому так сталося, хто “рекордсмен” та чи є рішення - читайте далі.

Скільки карток цього року?

Українська Прем’єр-ліга пішла на зимову паузу на 17-му турі. І за цей час арбітри 50 разів демонстрували червоні картки, при тому, що за весь рік сталося 85 видалень в матчах УПЛ. Це - найбільший результат за всю історію проведення української першості. Врожайним став серпень - 16 разів. Ще три картки - і п’ятдесят вилучень почнуть змагатися за рекордні показники за підсумками одного року. Загалом із 1992-го року, в еліті було 1546 вилучень гравців.

Хто зараз лідер?

У середньому, за 17-ть турів було три видалення за тур. І це при тому, що не всі матчі відбулися. Ми створили спільну таблицю лідерів за червоними. Команду, в якої більше матчів, вважатимемо більш дисциплінованою:

 

 

Далі буде багато статистики, але це моменти, які наочно показують, які команди “небезпечні”. Металіст 1925 - лідер, що розпочав неприємну тенденцію: обов’язково останнім часом хтось залишає поле достроково і стається це через тур. Та й статистично кожна друга гра - червоне світло для харків’ян. Один раз був матч із двома видаленнями. Таку ж ситуацію мали ще Чорноморець, Оболонь і Шахтар.

Назбиралися й систематичні порушники дисципліни - в них по два видалення. Це Курило (Металіст 1925), Бондаренко (Шахтар), Салюк (Чорноморець). Але попереду за таким показником Оболонь: Вовкун та Мороз двічі отримували червоні. Більше такого досягнення поки ніхто немає від початку сезону.

Чи є команди без видалень?

Як не дивно, але найдисциплінованіші команди в УПЛ це… Рух та Олександрія. Львів’яни приємно здивували, адже було кілька заруб, де вони могли залишитися вдесятьох, але провели матч чисто. З олександрійцями навпаки - їх футбол прагматичний та повільний, тому там навіть захисники провалюють оборонні функції і не фолять. Зокрема через це їм і залетіло 20 голів.

Обережно поруч прилаштувалися Зоря, Колос, Дніпро-1 та ЛНЗ. Це вам для порівняння, які команди яких результатів досягають, маючи майже кожну гру повний склад.

Проти кого видаляють найбільше?

Така цікава складається закономірність, що аутсайдери чимало провокують суперників на жорсткі фоли. Найчастіше (серед слабких команд) перевагу у вигляді більшості отримують Минай і Верес - 6 і 5 ігор відповідно. При цьому, закарпатцям у листопаді “щастило” аж 4 тури поспіль, коли якийсь період часу вони грали в більшості. Втім навіть так вони не спромоглися хоч раз виграти!

УПЛ побила рекорд по червоних за рік: жорстокість чи закономірність? 1

Як бачимо, за 26 видалень відповідальні лише 5 команд УПЛ! Здавалося б, ідеальний шанс використати чисельне домінування - та навіть тут є проблема. Верес і Рух найчастіше зводили перевагу лише до нічиєї; Динамо в тому самому матчі проти Полісся дозволило житомирянам здійснити неймовірний камбек. Натомість Полісся в цьому рейтингу - єдина команда, яка конвертувала одинадцятьох гравців у три очки в усіх випадках.

Ну і ані пункту без Оболоні! Це ще й єдина команда, проти якої суперники двічі лишалися без двох гравців - Металіст 1925 і Чорноморець. Щоправда, одесити свій матч виграли, а видалення заробили вже на фініші. А ще ця команда вже отримала 3 видалення за дві зустрічі проти інших киян. Ніби пороблено пивоварам у столичному дербі. А от Зоря свою карму зберегла та всі матчі провела проти повних команд. Можливо це ще один з факторів, чому в них така погана перша половина сезону.

Суто статистично, українські клуби дуже агресивні на старті. Це зрозуміло, адже на початку сезону футболісти заряджені на боротьбу найбільше. Але стриманість в УПЛ жахлива. Для порівняння, АПЛ та Ла Ліга за перші 5 турів мають по 11 видалень, Бундесліга й Серія А - по 7. А наша рідненька еліта - аж 23 вилучення, 46% за перші 5 турів! Чи можна це подолати? Адже дисципліна має вирішальне значення для футболістів.

Та якщо із цим тренери та сам клуб ще можуть працювати, то є в нас аспект суддівства. Той же Шахтар має кілька інцидентів щодо правильності рішень, а Бескоровайний із Кривбасу після гри навіть вибачався за “фол”. До порушення дуже багато питань, але той матч Динамо легко виграло у більшості. Як підсумок, чимало видалень залежать від індивідуальних помилок рефері. Була якась надія на VAR - та навіть із ним ліга не тягне щось нове та вільне від помилок суддів.

Сезон 23/24 іде на підвищення ставок. Команди б’ються за кожне місце та за кожне очко, особливо лідери. Будемо сподіватися, що питання великої кількості червоних та спірних рішень через них не будуть вирішальними на фініші турніру.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.