Україна очолила медальний залік на XX зимовій Дефлімпіаді

На зимових Дефлімпійських іграх, які стартували 2 березня в турецькому Ерзурумі, українські представники продемонстрували чудові результати та здобули проміжне 1 місце в загальному медальному заліку

Дефлімпіада, збірна України
Наші спортсмени демонструють топові результати. Фото: НКСІУ

За підсумками змагального дня на XX зимових Дефлімпійських іграх, які проходять в турецькому Ерзурумі, представники України здобули дві золоті, одну срібну та одну бронзову медалі. Неймовірні результати дозволили українській команді очолити загальний медальний залік. Всі нагороди Україна здобула в лижних перегонах.

Як тріумфували українці

У жіночих перегонах на дистанції 5 км класичним стилем, Єлізавета Нопрієнко здобула першу та ще й золоту нагороду для України на турнірі. Українка випередила найближчу конкурентку на 39,2 секунди. Нопрієнко йшла до першого золота на Дефлімпіаді понад 13 років.

У чоловічій гонці на дистанцій 10 км класичним стилем, українці показали історичний результат. Наші представники зайняли весь подіум. Першим зумів фінішувати Руслан Денисенко (26:09.1 хв), для нього золота медаль також стала першою. Слідом за ним фінішував досвідчений Андрій Андріїшин. А трійку українських призерів замкнув Дмитро Мажаєв.

Усі здобуті медалі України в перший змагальний день:

• Золото: Єлізавета Нопрієнко - лижні перегони, 5 км, класичний стиль
  • Золото: Руслан Денисенко - лижні перегони, 10 км, класичний стиль
  • Срібло: Андрій Андріїшин - лижні перегони, 10 км, класичний стиль
  • Бронза: Дмитро Мажаєв - лижні перегони, 10 км, класичний стиль

Україна очолила медальний залік після першого дня змагань

• 1. Україна - 2 "золота" + 1 "срібло" + 1 "бронза" (4 загалом)
  • 9. Угорщина - 0+0+1 (1)

ХХ зимові Дефлімпійські ігри мали б відбутися протягом 10 - 19 березня 2023 року у місті Квебек (Канада), але були скасовані у зв’язку з економічними проблемами і перенесені до Туреччини на березень 2024 року. Однак символічно залишають в своїй назві 2023 рік.

Варто зазначити, що росія та Білорусь не беруть участі у змаганнях. Представники країн-агресорів не присутні на турнірі навіть у нейтральному статусі. Російська влада не прийняла критерії нейтральності для своїх представників.

"Дискусія йшла про те, які зобов'язання повинен взяти суб'єкт російського спорту, якщо він приїжджає в нейтральному статусі на Дефлімпіаду. У результаті цієї дискусії вийшло так, що ці критерії були прийняті, але вони стали неприйнятними для російської влади", - пояснив президент Паралімпійського комітету України Валерій Сушкевич.

Раніше Інформатор розповідав, як український голкіпер Реала допоміг ЗСУ. Військові відзначили гідний вчинок українського легіонера. Також ми повідомляли, що циганський король планує легко перемогти Усика.

А ось тут наша команда підбила підсумки насиченого спортивного тижня. Жіноча збірна з гандболу здобула надважливу перемогу у відборі на ЧЄ-2024. Водночас колишній очільник УАФ Павелко вийшов із СІЗО. А в Парижі плани безпеки Олімпіади-2024 опинилися під серйозною загрозою - дізнайтесь про ці та інші події в нашому огляді.