Тактика переграла пресинг: огляд матчу ЛЧ Порту - Арсенал

У матчі 1/8 фіналу Ліги чемпіонів Порту на своєму полі у середу, 21 лютого, переміг Арсенал: переможний гол Галено забив на четвертій компенсованій хвилині

Консейсау, Артета
Тренер Порту Сержіу Консейсау переграв свого опонента Мікеля Артету

Ще один головний матч для українців пройшов без нашого представника: травмований Зінченко не зміг допомогти Арсеналу забити хоча б один гол. Порту не реалізував найсильніші свої сторони, але все ж виграв на останніх хвилинах. Чому так сталося - читайте в огляді Інформатора.

Стартові склади

Ще до початку гри наскрізною була її важливість: Порту та Арсенал до плей-оф ЛЧ виходять дуже зрідка. Перед домашніми трибунами право на елітний статус захищали Пепе, Ніко, Галено, Еванілсон і Венделл. У гостей першу за 6 років 1/8 відстоювали Едегор, Гаверц, Сака, Райс і Саліба.

Перший тайм: Арсенал тиснув, а Порту огризався

Із перших хвилин шукати гол почав Арсенал: без центра поля, без центрфорварда, без структури - вони всіма силами намагалися зачепитися за м’яч якомога ближче до воріт Порту й щось створити одразу в останній третині. Перша чверть гри минула без якихось гострих моментів, але під прапором жорсткої домінації саме гостей - 75 на 25. Місце Зінченка зайняв Ківьор, але тривалий час був без роботи. Усе через ту саму перевагу: атаки, паси в загострення, просто передачі - в усіх статистичних компонентах англійці переважали щонайменше втричі.

Дуже небезпечним у Порту був Галено. Без свого візаві на полі (Жезус травмувався) він почувався впевнено біля чужих воріт та за будь-якої нагоди одразу намагався загострювати. При чому, не тільки ногами - аути він закидав аж у воротарський. А який момент стався на 21-й хвилині! Двічі за одну секунду він міг розстрілювати голкіпера суперника. Цей момент одразу підняв xG господарів із нуля до 1,13 - але голу не сталося. Рая дуже пощастило.

Арсенал активно навантажував лівий фланг: щодві хвилини Едегор запускав Мартінеллі у забігання, бразилець приборкував м’яча й так само швидко закидав у карний. Проблема в іншому: ніхто не встигав замикати простріл, а Сака був надто далеко на фланзі. Це можна пояснити надзвичайною гнучкістю схеми: гравці під час атак тримали не тільки свою зону, а й постійно з’являлися на новому місці.

Португальцям перший тайм вдався на повну: вони забрали в Сака та Мартінеллі простір - без цього вінгери застрягли в боротьбі та пошуках розрізної передачі. Арсенал тримав ініціативу, вільно володів м’ячем - але це не приносило результату. Вбивчі моменти мали саме господарі: Еванілсон і Галено ледь не змусили трибуни кричати свої прізвища. На перерву команди пішли за нульового рахунку, домінування канонірів та невезіння драконів.

Другий тайм: Порту чекав свій момент 94 хвилини

Одразу із підтрибунки португальці активізували свої атакувальні дії. Але так сильно, що ледь не втратили Еванілсона - минулося без травми. Цікава була й оборонна схема "драконів": чіткі 4 захисники і щось схоже на діагональ, аніж на якийсь малюнок, у центрі поля. Арсенал же своїм ідеалам не зраджував: дуже насичена передня лінія, активні вінгери, гра через фланги та переведення через все поле.

І нарешті почалися удари здалеку. Едегор добре вміє розрядити гармату - і він став частіше виходити на рідну позицію. Але проти нього грали Пепе та Варела, які теж розуміли цю зброю норвежця і постійно блокували замах в останній момент. У цей момент португальці все частіше переходили на чужу половину поля та почали забирати ініціативу. Під тиском "каноніри" дуже передбачувано провалювалися. Пепе-молодший класно продавив Троссарда (на фланзі, до речі, Ківьора) і прострілив на Еванілсона, якому забракло влучності, щоб нарешті розмочити рахунок.

Тільки-но почалася 70-та хвилина, футбол перетворився на справжню битву: гравці обох клубів прагнули щосили забити гол. Почалися й заміни, адже стартові футболісти вже не креативили, вони просто працювали за навченими сценаріями. Першим на оновлення гри наважився Артета: Жоржинью змінював схему на вістрі. У відповідь Консейсау випускає одразу трьох свіженьких.

Коуч драконів підібрав чудовий ключ до Арсеналу: лондонці передбачувано демонстрували найсильніші сторони, до яких Порту підготувався і нейтралізував володіння та постійний пресинг. Одна-єдина атака виявила додаткову опцію: гостей можна продавити на паніці в обороні.

Саме так і сталося на 94-й хвилині! Вперше за весь тайм португальці спробували удар з-за меж карного - і Галено поклав просто цукерочку у ворота Рая. Це переможний гол - і точно претендент на кращий гол плей-оф.

1:0 - Порту за 20 секунд до закінчення гри рятує чудовий власний матч. А от Арсеналу слід замислитися над особливими фішками для забитих м’ячів у домашній грі. Інакше, як у фільмі Батлера, Лондон впаде.

Раніше Інформатор розповідав, що українські арбітри проходитимуть перевірку на поліграфі. А призначення суддів на матчі відбуватиметься за допомогою жеребкування

Також ми повідомляли, що Михайло Мудрик надав силам оборони України важливу зброю. Футболіст придбав та передав для ЗСУ 50 бойових дронів.