Став відомий чемпіон України з хокею сезону-2023/24

Київський Сокіл у четвертому матчі фінальної серії плей-оф у п’ятницю, 29 березня, переміг ХК Кременчук та став чемпіоном України з хокею сезону-2023/24

Сокіл
Київський Сокіл втретє поспіль виграв чемпіонат України

Київський Сокіл виграв фінальну серію плей-оф у ХК Кременчук та став чемпіоном України з хокею сезону-2023/24. Вирішальний поєдинок відбувся у п’ятницю, 29 березня. Частина гравці, які брали участь у фінальній битві, раніше допомогли збірній України вийти у вирішальний раунд кваліфікації на ОІ-2026.

Сокіл вів у фінальній серії. Кияни виграли три попередні поєдинки. Перший матч київський клуб виграв з рахунком 3:0. Друга перемога далась Соколу важче – 6:5. Третій поєдинок підопічні Олега Шафаренка також завершили мінімальною перемогою 2:3.

Четвертий поєдинок розпочався 28 березня. Кременчук вже не мав права на поразку і на 13-й хвилині повів в рахунку. Сокіл відігрався ще до першої перерви, а на 6-й хвилині другого періоду Жеребко вивів киян вперед.

Зовсім скрутним стало становище Кременчука на початку другого періоду, коли Чердак зробив рахунок 1:3. А через декілька секунд гру зупинили. Загалом поєдинок декілька разів переривався через повітряну тривогу. Але на цей раз матч вирішили дограти наступного дня.

У п’ятницю, 29 березня, команди знову вийшли на лід. Суперникам залишалось дограти 7 хвилин і 20 секунд. І незабаром після початку Тимченко подарував Кременчуку надію, скоротивши рахунок до мінімуму. Однак врятувати матч Кременчуку не вдалось.

Сокіл переміг в серії 4:0. Кияни виграли чемпіонат України втретє поспіль. Загалом на рахунку Сокола 15 титулів.

• Кременчук – Сокіл 2:3 (1:1, 0:1, 1:1).

Шайби: 1:0 - Лялька (Кривошапкін, Матвієнко, - більш.), 12:33. 1:1 - Чердак (Разумов, Качан, - більш.), 16:51. 1:2 - Жеребко (Янішевський), 25:20. 1:3 – Чердак (Разумов, В. Мазур), 52:08, Тимченко (Ігнатенко, Абаджян) - 2:3, 53:29.

Як команди пройшли у фінал

У регулярному чемпіонаті сезону-2023/24 брали участь шість команд: Сокіл, ХК Кременчук, ХК Дніпро, Київ Кепіталз, Тризуб та Харківські Берсерки. Сокіл посів перше місце. Кременчук став другим, відставши на чотири очки. Сокіл та Кременчук провели 6 очних матчів. П’ять з них виграв київський клуб.

У півфінальній серії плей-оф Сокіл з рахунком 4:1 переміг Київ Кепіталз. Кременчуку вихід у фінал дався важче. У серії з ХК Дніпро команда перемогла 4:3.

Кого визнали найкращим у сезоні

Федерація хокею України вже підбила підсумки сезону-2023/24. Більшість нагород отримали гравці ХК Дніпро. Зокрема найкращім гравцем чемпіонату став Микита Сидоренко.

• Найкращий гравець чемпіонату: Микита Сидоренко (Дніпро);
  • Найкращий воротар: Богдан Дяченко (Сокіл);
  • Найкращий захисник: Євген Ратушний (Дніпро);
  • Найкращий молодий гравець: Микита Сидоренко (Дніпро);
  • Найкращий форвард: Віталій Лялька (Кременчук);
  • Найкращий тренер: Олександр Бобкін (Дніпро);
  • Найкращий гравець плей-оф: Віктор Захаров (Сокіл).

Раніше Інформатор повідомляв, що збірна України отримала суперників у кваліфікації ОІ-2026. За єдину путівку на Олімпіаду наші хокеїсти боротимуться зі збірними Латвії Франції та Словенії.

Також ми розповідали, що NHL відпустить хокеїстів на Олімпіаду. Це відбудеться вперше з 2014 року.

А ось тут Інформатор поспілкувався з віцепрезидентом ФК Кривбас Артемом Гагаріним. Обговорили складності життя клубу у воєнний час, легіонерів, ремонт стадіону, потенційну участь Кривбаса в єврокубках, сумні наслідки після прильотів у Кривий Ріг та гру з командою Колос, яка виявилася дуже потужною підтримкою родинам героїв, які загинули або зникли з початку війни. Долучайтеся до нашого інтервʼю, щоб дізнатись цікаві подробиці.