Спортивний арбітражний суд залишив у силі рішення МОК про відсторонення росії

Спортивний арбітражний суд (CAS) в Лозанні у п’ятницю, 23 лютого, відхилив скаргу Олімпійського комітету росії (ОКР) щодо призупинення членства в Міжнародному олімпійському комітеті (МОК)

Будівля CAS
Спортивний арбітражний суд підтвердив рішення МОК

Спортивний арбітражний суд (CAS) розглянув апеляцію Олімпійського комітету росії (ОКР) на рішення Міжнародного олімпійського комітету (МОК). CAS у п’ятницю, 23 лютого, залишив у силі вердикт МОК про призупинення членства ОКР. Олімпійський комітет росії ще може подати скаргу до Федерального суду Швейцарії.

До виключення ОКР з членів Міжнародного олімпійського призвели дії росії. 5 жовтня росіяни прийняли до свого складу так звані олімпійські комітети тимчасово окупованих територій України. Національний олімпійський комітет України надіслав скаргу у Міжнародний олімпійський комітет і організація призупинила членство ОКР. Призупинення членства Олімпійського комітету росії означає, що російська організація більше не має права працювати як національний олімпійський комітет і отримувати фінансування від Міжнародного олімпійського комітету.

Росіяни намагалися скасувати рішення, винесене Міжнародним олімпійським комітетом. Олімпійський комітет росії подав апеляцію в Спортивний арбітражний суд. CAS відхилив апеляцію, зазначивши, що Виконавча рада Міжнародного олімпійського комітету не порушила жодних правил та принципів.

"Комісія CAS, яка відповідає за цю справу, відхилила апеляцію та підтвердила оскаржуване рішення, встановивши, що Виконавчий комітет Міжнародного олімпійського комітету не порушив принципи законності, рівності, передбачуваності. Арбітражне рішення, винесене Групою CAS, підлягає перевірці на конфіденційність. Це означає, що сторони можуть вимагати, щоб арбітражне рішення або певна інформація, яка міститься в ньому, залишалися конфіденційними.

Рішення Комісії CAS є остаточним та обов’язковим, за винятком права сторін подати апеляцію до Федерального суду Швейцарії протягом 30 днів з обмежених підстав", - йдеться у повідомленні.

Значення такого рішення прокоментував президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт:

"Це не пов’язано з виступами росіян на Олімпіаді, але це меседж, що такій організації як ОКР не місце в олімпійському русі та в Міжнародному олімпійському комітеті. Це іміджеве рішення. Є маленькі перемоги, а є іміджеві перемоги та поразки. Це іміджева поразка росії, а для нас це іміджева перемога", - заявив функціонер.

У грудні 2023 року Міжнародний олімпійський комітет офіційно дозволив росіянам та білорусам змагатися на літній Олімпіаді в Парижі. Але лише у нейтральному статусі. Атлети цих двох країн мають виконати всі критерії допуску: не мати відношення до збройних сил росії та Білорусі чи інших військових формувань, а також не бути поміченими в активній підтримці війни в Україні.

Участь спортсменів з росії та Білорусі дозволена лише в особистих турнірах. На командні змагання продовжує діяти заборона. Також росіянам та білорусам заборонено використовувати національну символіку, прапор та гімн. Пройшли відбір та виконали умови допуску лише 14 нейтральних спортсменів.

 

Раніше Інформатор розповідав про результати жеребкування 1/8 фіналу Ліги Європи. Бенфіка Анатолія Трубіна зіграє з Рейджерс.

Також ми повідомляли, скільки Шахтар заробив у єврокубках. Більшість коштів "гірники" отримали за виступ у Лізі чемпіонів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube