Досвідчений нападник дав відверте інтерв’ю Інформатору
Михайло Сергійчук - український футболіст, відомий за виступами за Верес, Ворсклу, Говерлу та Олімпік. Наразі досвідчений нападник перебуває у статусі вільного агента, оскільки клуб, за який він грав останнім часом (Нива Бузова) було розформовано.
В інтерв’ю Інформатору Сергійчук розповів про плани на подальшу кар’єру, виступи за Верес, матчі у Лізі Європи у складі Ворскли, а також про задачі, які ставить перед собою у майбутньому.
— Михайле, зараз ти без клубу. Де хотів би грати?
— Хотів би в Ліверпулі. А якщо серйозно, то побачимо. Скоріше за все, це буде команда Першої ліги. Обираю з того, що є.
— Нещодавно ти сказав, що якби тебе покликали до Ворскли, ти би прийшов до Полтави на ліктях. Що викликало такі теплі почуття до цього клубу?
— Я завжди говорив, що то був один із найкращих періодів у моїй кар’єрі. У мене дитина там народилася, тому про Полтаву найкращі спогади.
— Як би ти оцінив свою фізичну форму зараз?
— Важко сказати, оскільки треба розуміти, від чого відштовхуватися у цій оцінці. Якщо порівнювати із часами, коли я мав оптимальну форму, певно, зараз я готовий на 50%.
— Останнім часом ти грав у Першій Лізі за Ниву з Бузової, яка певний час була одним із лідерів турніру. В яких умовах ви тренувалися?
— По-різному бувало. І за містом по селах каталися, а ще певний період тренувалися на ЦСКА у Києві. Хоча поле там не найкращої якості. Але то є Перша ліга, тут нема чому дивуватися.
— Хардкор?
— Так, хардкор. Для молодих це хороша школа життя. А я вже пройшов та побачив дуже багато.
— Новина про розформування команди стала несподіванкою чи були передумови для цього?
— Ні, такого варіанту ми точно не розглядали. Могли бути якісь кадрові ротації серед гравців, можливо і з тренерським штабом, але на такий радикальний поворот ми явно не розраховували.
— В УПЛ ти вперше зіграв у Карпатах. В середині 10-х років там завжди була тренерська нестабільність: за сезон могло змінитися і три тренери. Чи всіх тренерів тієї пори у Карпатах ти памʼятаєш?
— У Карпатах я був при двох тренерах. І то, при Беззуб’яку я вертався з оренди та їздив на збори. Це коли був Лужний, хоча здебільшого тренування проводив Беззуб’як. Олег Романович переважно спостерігав збоку.
— Багато легенд ходить, що Олег Романович жорсткий та вимогливий тренер. Це правда?
— Не знаю. У мене з ним була одна розмова, коли мене поставили правим захисником на якийсь матч. Він мене спитав: “Ти раніше грав на цій позиції?”. Я кажу: “Та ні, сьогодні дебют був”.
— Багато хто говорить, що на стадіоні Україна у Львові дуже непросто грати через тиск вболівальників. Чи має це такий потужний вплив на суперників Карпат?
— Певно, це ще було поки був старий газон на стадіоні Україна. Поле було в’язке і після 60-ї хвилини ноги сідали і так здавалося. Але якщо говорити про довоєнні часи, у Львові вболівальники підтримували команду і здійснювали психологічний тиск на суперника.
— Далі у тебе був сезон в Говерлі. У тому клубі багато хто залишився із незакритими боргами по зарплаті. Тобі теж завинили?
— Так, звичайно.
— За багато місяців?
— Там невелика сума, але сам факт є. Я там був в оренді, пішов туди, аби лишитися ближче до Львова, до Карпат, щоб бути на виду.
— Головним клубом твоєї карʼєри став Верес: ти приходив туди чотири рази, а найдовше грав з 2020 по 2022 роки - понад 50 матчів. Що для тебе означає цей клуб?
— Певні періоди кар’єри та життя я провів у Вересі. Це клуб, за який я дебютував на професійному рівні, потім період, коли ми виграли Першу Лігу. Для Рівного це хороша сторінка історії, наш склад ту сторінку написав. Це приємно.
— А як вийшло, що ти тричі повертався до Вереса? Чому?
— Та загалом я приходив туди разів п’ять або шість. Чому? Та по-різному складалися обставини.
— Чому зараз Верес опинився серед аутсайдерів УПЛ?
— Чесно, не знаю. Певне, такі плани в них.
— Минулого року з клубу пішов Юрій Вірт. Це супроводжувалося гучним скандалом. А як тобі гралося під керівництвом Вірта?
— Основне, що варто відзначити, це колектив. Ми і на футбольному полі знали, що від нас потрібно, і поза полем тренерський штаб знав як з нами працювати. Ми даємо результат, а на деякі речі могли очі закривати. Нам прямо казали: "Пацани, зараз треба попотіти, попрацювати, а потім буде час відпочивати". Я вважаю, це правильний підхід, тим паче, що в команді було чимало досвідчених футболістів. Важливо знайти баланс між вимогами, результатом та відновленням.
— У складі Ворскли ти забивав у Ворота Шахтаря у 2018 році. Це найпамʼятніший гол в твоїй карʼєрі чи були ще?
— Та ні, чому лише цей… Я і у складі Олімпіка забивав Шахтарю. Найпам’ятніший, напевно, у ворота Динамо на 90-річний ювілей. Динамо ніби було налаштовано перемагати, але нам теж потрібні були очки, щоб потрапити у кваліфікацію Ліги Європи.
А якщо говорити про найважливіший момент, то це гольовий пас на Дениса Васіна у Ворсклі, коли ми грали бронзовий матч проти Зорі. А ще згадую рикошет у матчі Вереса, коли ми виграли Першу лігу. Це був матч проти Краматорська.
— Разом із Ворсклою ти грав у Лізі Європи. Суперники в групі - Арсенал, Спортинг та Карабах. Що відчув, коли вийшов на поле Емірейтс у Лондоні?
— Звичайно, це такі емоції, які залишаться назавжди. В останній день зборів я травмувався, всі говорили, що потрібна операція. Але я вирішив уникнути хірургічного втручання та тренувався за індивідуальною програмою. З горем пополам відновився і дуже дякую Василю Вікторовичу Сачку, бо він дав мені відчути найкращі стадіони у Європі, зіграти на них. У Лондоні футбол, певно, як релігія. Це зовсім інший рівень: культура, вболівальники. Це просто топ.
— Проти Ворскли тоді грали Мхітарян, Велбек та Месут Озіл. Які вони у грі?
— Озіл — це майстер техніки та дотику до м’яча. Інтелект футболіста на космічному рівні. Щодо Велбека, ми спілкувалися з хлопцями, що ось, мовляв, у нас іноді говорять про зайву вагу чи про м’язову. У нього "тазік" був більший, ніж у нас двох разом взятих. Але у Велбека м’язи, він несеться вперед. Або Обамеянг, він працює на шаленій швидкості і за ним важко встигати. Це топ-зірки, інший вимір футбольної майстерності.
— Також ти грав проти Спортінга на виїзді. Чи важко морально після виступів на Емірейтс та Жозе Алваладе грати на напівпорожніх українських стадіонах?
— Ні, ми ж всі прекрасно розуміли, що в країні йде війна. Нехай не така повномасштабна, але вона відбувалася. Чимало вболівальників вже були на фронті. На наш вік прийшлися катаклізми: війна 2014-го, ковід, тепер повномасштабна агресія РФ. Маємо жити в тих реаліях, які є. Головне, щоб тим хлопцям на фронті вдавалося виживати та вцілити. Решта — то таке, переживемо.
— У тебе був легіонерський досвід у Вентспілсі. Що таке чемпіонат Латвії з футболу?
— Порівнював в голові і думаю, що це рівень верхньої частини довоєнної Першої Ліги. З іншого боку, це хороший трамплін, щоб потрапити до топ-чемпіонату. Там багато агентів спостерігають за футболістами. І легіонерів там чимало. Можна показати себе та потрапити в хорошу команду. Ось зі мною в команді був футболіст Айегун Тосін. Ми тоді зіграли кваліфікацію Ліги Європи і він перейшов до Цюриха. А звідти вже до чемпіонату Франції, зараз грає за Лорьєн.
— Чи є в українському футболі воротар, забити якому для тебе принципове питання?
— Та ні, у мене з воротарями завжди були хороші взаємини. Бувало, що підтравлювали одне одного, але не більше.
— Кажуть, воротарі — люди з іншої планети.
— Та я їм постійно казав, що вони часто об штанги вдаряються. Так вони заперечують…
— Тобі 32 роки, за плечима чималий досвід, але ще є час для нових звершень. Що б ти хотів виграти у своїй карʼєрі?
— Хочеться отримувати задоволення від гри та вирішувати турнірні завдання. Перемагати частіше. Хтось скаже, що я конфліктний, але це не зовсім так. Я можу ставити питання, які не всім подобаються, на які незручно відповідати. Тому можливо мене і називають конфліктним. Але хотілося б ще пограти та принести користь майбутній команді.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.