Інформатор розбирається із актуальним питанням щодо Олімпіади
До старту мультиспортивного форуму в Парижі лишається півроку - і ця тема все частіше спливає в обговореннях. Чи готова Україна, чи взагалі туди поїде і чи допущені росіяни? Інформатор зібрав усі найсвіжіші деталі - спробуємо разом зрозуміти, чого чекати на головних іграх чотириріччя.
Боротьба за ліцензії триває. На початок року Україна здобула понад 50 олімпійських ліцензій. Серед них, зокрема, легка атлетика, плавання, стрибки у воду, боротьба, веслування на байдарках, бокс і спортивна гімнастика. Деякі атлети та збірні вже розпланували підготовку. Відомо, що футбольна молодіжка готуватиметься спарингом проти Японії.
Також влітку українська делегація перевіряла підготовку Франції до Ігор. Відомо, що є домовленість для безкоштовних тренувань наших атлетів перед самими іграми у Парижі та Ліллі. Чимало спортсменів та команд останні підготовчі збори проводитимуть саме на території містечка.
Хоч до Олімпіади ще майже 200 днів, уже маємо деталі щодо умов проживання. Організатори Ігор зробили селище максимально зеленим - планується висадити близько тисячі дерев. Буде й розкішна зона для прогулянок, адже поміж будиночків протікає річка Сена. Побутові умови для проживання атлетів у селищі також будуть комфортними та відповідатимуть сучасним тенденціям.
Поки так. І, на жаль, цей перелік атлетів чималий. Хоч влітку росію та білорусь офіційно не запросили на Ігри, стосовно окремих “нейтральних” спортсменів із російським або білоруським паспортом працюватиме спецрежим. Його Міжнародний олімпійський комітет у грудні оформив як “дозвіл брати участь у змаганнях”. Атлети, які активно підтримують війну, не матимуть права змагатися. Державної символіки країни-агресора, як і її чиновників, також не буде. Але чи зупинить це росію перед маніпуляцією спортом?
Водночас міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт зазначав, що Україна готова брати участь в Олімпійських іграх у Парижі, навіть якщо там будуть спортсмени з росії та білорусі під нейтральним прапором. Радує хоча б те, що у командних видах змагань заборона лишається чинною і, якщо росіян на ОІ допустять, то це будуть лише одиночні атлети.
Днями НОК звернувся до Міжнародного комітету щодо включення наших представників до комісії з перевірки “нейтральності” російських та білоруських спортсменів, які здобудуть ліцензії на Олімпіаду. Президент Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт заявив, що буде кілька етапів перевірки так званої “нейтральності”, адже раніше рф мала до чотирьохсот спортсменів на змаганнях. Зараз їх очікують півсотні, але чиновники хочуть домогтися повної відсутності ворожих представників у Парижі. Як заявив Гутцайт:
"У нас немає інших варіантів, як продовжувати боротися… Треба робити так, щоб їх на Олімпіаді не було! А національна збірна команда України там була. І була чисельною, сильною та конкурентоздатною, щоб на весь світ звучав гімн і майорів прапор України".
Остання офіційна та конкретна заява з цього приводу звучала майже місяць тому, хоч вона і не показала стану справ. Вадим Гутцайт у коментарі Суспільному зазначив, що Україна бореться за ліцензії, а далі - “подивимося”:
"МОК надав усі висновки та рекомендації, кого вони будуть допускати, кого і як перевіряти. Нам зараз потрібно збирати свою базу допуску, хто з них не проходить за критеріями, які МОК розробив за нашими рекомендаціями та відпрацювати це питання".
Ситуація, як і позиція, дуже складна. Наприклад, чемпіон ОІ-2020 Жан Беленюк казав, що нам потрібно їхати на Олімпійські ігри, оскільки бойкот чи самоусунення тільки посприяють тому, що росіяни з’являтимуться на міжнародній арені.
Поки ситуація з росіянами не визначена, є інші питання. Наприклад, 18-го січня був так званий “Чорний четвер”, коли правоохоронці зупинили роботу та вийшли на демонстрацію. 30 тисяч людей влітку будуть гарантувати безпеку, тому вимагають покращити оплату та умови праці на період Ігор.
Інша проблема може видаватися смішною, але вона дуже конкретно вдарила по Франції. У містах фіксують зростання кількості клопів і з ними збираються боротися на найвищому рівні. Комах, нібито, бачили в будинках, громадському транспорті, аеропорту Парижа та навіть у тамтешньому метро. Ця тема на особливому контролі у французькому уряді, який вивчає випадки розповсюдження клопів.
ОІ-24 пройде з 26-го липня до 11-го серпня у столиці Франції. Сподіваємося, що світ знайде більше розуму та, зрештою, позбавить рашистів права на чергову навколоспортивну пропаганду.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.