Ліга націй: збірна України знищила Болгарію

Жіноча збірна України з футболу у першому стиковому матчі Ліги націй, який відбувся у п’ятницю, 23 лютого, на виїзді з рахунком 4:0 перемогла збірну Болгарії

Жіноча збірна України
Українські футболістки святкують взяття воріт Фото: УАФ

Жіноча збірна України з футболу веде боротьбу за збереження місця у Лізі В Ліги націй. У першому матчі плей-оф у п’ятницю, 23 лютого, з рахунком 4:0 перемогла збірну Болгарії. Гра відбулась у болгарському містечку Кирджалі.

Збірна України відкрила рахунок вже на 6-й хвилині. Нападниця Ворскли Роксолана Кравчук скористалася передачею Андрухів і перекинула голкіпера збірної Болгарії. У середині першого тайму збірна України подвоїла перевагу. Андрухів до результативної передачі додала взяття воріт.

На початку другого тайму Андрухів зіткнулась з суперницею і не змогла продовжити матч. Українську футболістку винесли з поля на ношах. А збірна України продовжила тиснути на оборону болгарської збірної. Вороторка болгарок декілька разів рятувала свою команду, але і вона нічого не змогла вдіяти з ударом Глущенко на 83-й хвилині. А на 5-й компенсованій хвилині Котик встановила остаточний рахунок матчу.

• Болгарія - Україна 0:4;
    Голи: Кравчук, 6, Андрухів, 24, Глущенко, 83, Котик, 90+5.

Болгарія: Шаханська, Кефалова, Я. Іванова, Дімітрова (к), Караїванова, Станкова (Бойчева, 46), Петрова (Парапунова, 86), Найденова (Желева, 69), Попадійнова (Петкова, 69), Адріанова (Караджов, 46), Д. Іванова.

Україна: Келюшик, Петрик (Подольська, 74), Котик, Шматко (к), Басанська (Деркач, 84), Андрухів (Козлова, 49), Семків (Корсун, 84), Хімич, Овдійчук, Кравчук (Малахова, 74), Глущенко.

"Налаштовував підопічних дорожити м'ячем і в 1-2 дотики проходити середину поля. Оскільки болгарки великі сили тримали в обороні, то акцент було зроблено на атаки флангами. При втраті м'яча важливо було відразу пресингувати, ефективно діяти в відборі, щоб господарки не використовували довгі передачі на свою висунуту вперед нападницю. З цим планом на гру підопічні впоралися, контролювали хід подій на полі й здобули переконливу звитягу.

На жаль, відразу після перерви Вероніка Андрухів зіштовхнулася з суперницею й на ношах залишила поле. Вероніку відвезли в лікарню, у неї струс мозку й вона 2-3 тижні буде без футболу. Зараз Андрухів вже в розташуванні збірної в готелі", - сказав після матчу головний тренер збірної України Володимир Пятенко.

Матч-відповідь відбудеться у вівторок, 27 лютого. Номінально домашній поєдинок збірна України проведе в Туреччині. Початок поєдинку о 15:00 за Києвом.

Переможець двобою наступний розіграш Ліги Націй проведе у Лізі В. Невдаха ж гратиме у Лізі С. Зважаючи на результат першого поєдинку, доля протистояння майже вирішена.

Також у п’ятницю, 23 лютого, визначились фіналістки першого в історії розіграшу жіночої Ліги націй. Збірна Франції перемогла Німеччину. А чемпіонки світу іспанки розгромили збірну Нідерландів. Фінал та матч за третє місце відбудуться 28 лютого.

Ліга націй, 1/2 фіналу:

• Іспанія – Нідерланди 3:0;
    Голи: Ермосо, 41, Бонматі, 45, Батлл, 77.
  • Франція – Німеччина 2:1;
    Голи: Діані, 41, Карчауї, 45+4 (з пенальті) – Гвінн, 82 (з пенальті).

Раніше Інформатор розповідав про результати жеребкування 1/8 фіналу Ліги Європи. Ліверпуль зіграє з празькою Спартою, Бенфіка Анатолія Трубіна зіграє з Рейджерс.

Також ми повідомляли, яку суму Шахтар заробив у єврокубках. Більшість з цих грошей "гірники" отримали за виступ у Лізі чемпіонів.