Інформатор аналізує стан справ у відомих європейських клубах
Чи замислювалися ви, який клуб найдорожчий у світі? На вершині фінансово-футбольного Евересту постійно змінюються МЮ, МанСіті, Реал і ПСЖ, а сезону неочікувано за мільярд перевалив Арсенал. А що буде, якщо прибрати топові європейські ліги та оцінити інші клуби за їх вартістю - хто буде найдорожчим в другому ешелоні?
Інформатор уважно дивиться на Топ-100 клубів світу: чи буде тут хтось неочікуваний? Приготуйтеся: буде багато грошей.
У загальному переліку найдорожчих клубів (за версією Тransfermarkt) є один український клуб! Серед усіх футбольних команд світу Шахтар посідає 87-ме місце - його оцінюють у 120 мільйонів євро. Чи заслужено Шахтар на такій високій позиції? Так, адже її визначає загальна вартість активів та їх персональна активність, а не досягнення клубу в ЛЧ чи УПЛ.
Тренд на цінник задають Матвієнко та Судаков: вони удвох дають третину вартості української команди.
Потенційний їх перехід у якісь топові європейські чемпіонати забере в донеччан велику частину вартості і поповнить бюджет для наступних бразильських закупівель.
А поруч ще Бондаренко, який додав за рік 1000% вартості і теж складає левову частку повної суми Шахтаря. Словом, трансферна кампанія може дати грошей і забрати кілька нулів із вартості через втрату головних виконавців.
Відкриває представництво не Топ-5 ліг Бенфіка (355 млн). У списку за вартістю вона аж 27-а! Тягне цінник нагору Антоніо Сільва, хоча його 45 мільйонів трохи переоцінені. Стабільна гра в основі не в’яжеться із поганою дисципліною та загрозою для клубу щохвилини залишитися удесятьох.
Серед найдорожчих і Трубін - українець п’ятий за ціною і навіть підвищив її до 25-ти мільйонів євро.
Та й взагалі тут починається ціле португальське лоббі: Спортинг (307), Порту (268) і Брага (133). Країна дійсно покращила свій футбол, полює на кращих виконавців і за рахунок цього стає впізнаванішою. А отже - і дорожчою.
Анатолій Трубін головний кіпер Бенфіки
Не так далеко розташувався Феєнорд - його 310 мільйонів відкривають ще 4 клуби з однієї країни. Нідерландський футбол дуже прагматичний, в ньому треба жити, аби зрозуміти всю пристрасть уболівальників та повільність контратак.
Але при цьому - ПСВ (285) від початку сезону тільки виграє; Аякс постав із попелу та повернувся в топ таблиці після глибокого підвалу; ну а АЗ (109) згадає багато хто, так легко вони лускають наші команди.
Годі дивуватися, що такі цифри потрапили в таблицю: найдорожчі гравці базуються саме в цих клубах. Це Хіменес, Бакайоко, Павлідіс, Бергвейн, Хартман. І майже всі через якісні виступи подорожчали.
У сотню із нетопових ліг закралася і Бельгія: тут Брюгге (134 млн), Антверпен (133) і Генк (132). Усі вони розташувалися поруч, хоча - чим менша цифра, тім щільніше стає в цьому рейтингу.
Цікаві цифри
І от вам для порівняння: найслабша (і найдешевша) нині команда АПЛ Шеффілд коштує більше за чемпіона Бельгії на цілих 10 мільйонів! Брюгге не допоміг навіть вихід із першого місця до плей-оф ЛК, команда втратила у вартості.
А от Антверпен, навіть попри 6/6 поразок у ЛЧ, став дорожчим, хоча там 25% цінника - Вермерен. Словом, неважливо, як ти будеш виступати у своєму турнірі чи на міжнародній арені; для Тransfermarkt важливо, як грають твої найкращі футболісти й саме вони дозволять опинитися у сотні найдорожчих клубів світу.
Літня трансферна кампанія дозволила Тransfermarkt завести у цю сотню аж чотири клуби із Саудівської Аравії. Відбулося зростання зрозумілим чином: це найбільш європейський футбол за межами Європи.
По 165 мільйонів зібрали Аль-Ахлі та Аль-Наср (Ляпорт, Марез, Кессі, Мане), Іттіхад (105) витягнув топ завдяки Фабіньо на третину вартості. Найдорожчий, звісно, Аль-Хіляль (222) - там Неймар, Мітровіч, Невеш.
Чи здивовані ми, що великі гроші подарували саудитам хвилинку популярності та величезні зарплатні відомості?
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.