Власники Манчестер Сіті та Жирони розширюють свій бізнес
Днями один із найвідоміших футбольних конгломератів - City Football Group - став більшим: до родини прийняли Істанбул. Інформатор розповідає, чим відома ця група, хто до неї входить, а також прогнозує - чи може Україна колись доєднатися до великої міжнародної компанії?
Саме така філософія керує роботою компанії вже понад 10 років. Її виклав екс-президент Барселони з фінансових питань Ферран Соріано. Сьогодні City Football Group (CFG) - це величезна структура клубів по всьому світу, об’єднаних спільним власником, ідеєю, грошима на розвиток та потенціалом пулу найкращих футбольних клубів світу. Починалося все із Манчестер Сіті - а тепер це власна команда майже на кожному континенті.
Філософія компанії визначає вибір її учасників. Вона передбачає, що еволюція клубних брендів має регулюватися в усьому світі, зокрема через створення франчайзингових клубів у закордонних лігах. Книга Соріано відстоювала ідею, що можна звернутися до іноземних уболівальників, у яких немає улюбленого клубу у світі. Створення у їх місті чи країні команди, пов’язаної із великим футбольним ім’ям у світі, забезпечить більшу лояльність нової аудиторії.
Окрім брендінгу, не менше уваги звертають на пошук молодих талантів. Адже новий ринок - це можливість працювати із локальними скаутами і знаходити новеньких футболістів. Широко розвинена і система обміну гравцями всередині мережі. Не забуваймо і можливий вплив схеми на фінансовий фейр-плей, адже буде легше оформити переходи. Колись так сватали Довбика до Сіті, нібито, він якось зможе легко перейти із Жирони. Хоча сам Артем коментував цю подію так, що “поки там є Холанд - нема чого навіть думати”.
На сьогодні це 14 клубів по всьому світу. Група охопила Північну та Південну Америку, Океанію та Азію. У Європі присутність наймасштабніша, а останні 6 років група збільшується щорічно. Також усі клуби, що мають у назві “Сіті”, перейшли на блакитні кольори, таких зараз п’ять. Серед впізнаваних імен - МС, Мельбурн, Нью-Йорк, Жирона, Труа, Мумбаі. Є також екзотичні: Болівар, Йокогама, Баія чи Монтевідео. До компанії беруть не найсильніші команди світу - ставка йде на розвиток потенціалів:
Днями стало відомо, що CFG взяв до своєї родини новий клуб - Істанбул Башакшехір. Наразі клуб - стабільний середняк Суперліги, який веде дуже рівний сезон, першість він взагалі вигравав лише раз. Натомість Башакшехір пробує сили у Європі - за останні 5 років встигли пограти в усіх трьох турнірах.
Найдорожчим є Пятек, який поповнив склад цього літа. Також серед топових гравців - Дюбуа, Езчан і Дуарте. Тепер вони отримають шанс на якісно новий розвиток навичок та кар’єри. У ЗМІ пишуть, що турецький клуб отримає консультації численних фахівців із величезної структури, а також - можливість вже згаданих внутрішніх трансферів для підсилення складу. Ще в угоді - довгострокова футбольна стратегія, планування та розвиток академії. Для CFG це стане виходом на новий ринок і щодо гравців, і щодо фанатів.
Головна зірка групи - Пеп та команда, які генерують головну зацікавленість до бренду, особливо після минулого сезону. Один із найсильніших клубів Англії має велику підтримку в самому Манчестері, у Європі, а також - на азійському ринку. Але не тільки містяни виграють трофеї.
Наприклад, за 23-й скарбничка CFG поповнилася 18-ма кубками. У чемпіонатах, національних змаганнях чи міжнародних турнірах тріумфували МанСіті, Баія, Болівар, Йокогама, Мумбаі, Шенчжень, Труа та Мельбурн Сіті. Отже - кожен другий клуб минулого сезону приніс групі золоті медалі. Непогана інвестиція в репутацію. А регулярні матчі між собою допомагають підтримувати інтерес на високому рівні.
Складне та дискусійне питання, але в перспективі City Football Group могла б розширитися і на український ринок. Претендентів можна уявити кілька, але слід розглянути саме Шахтар: потужна комунікація, гучні трансфери, велика кількість фанатів в Україні, впізнаваність на міжнародному футбольному ринку (особливо у Німеччині). Через гірників можна було б не тільки залучати нових прихильників, а й допомагати у відновленні України та її спортивної інфраструктури.
Чому же це може бути цікаво CFG? В Україні дуже велика фанатська база в Барселони, Ліверпуля, МЮ, Баварії. А от МанСіті, хоч і не нове ім’я на футбольній мапі Європи, тільки-но починає збирати прихильників. Цьому допомогла перемога в ЛЧ та крутий сезон в Англії, але є куди зростати. Саме тут стала б у нагоді співпраця із кимось на нашому ринку. Поки такі роздуми дійсно виглядають фантастичними, але в перспективі ринок Східної Європи може бути цікавий шейхам через їх медійну відсутність у цій частині земної кулі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.