ЧС-2024 з біатлону: збірна України визначила склад на одиночну змішану естафету

На чемпіонаті світу з біатлону 2024 року у четвер, 15 лютого, відбудеться одиночна змішана естафета: Україну представлятимуть Анастасія Меркушина та Дмитро Підручний

Підручний, Меркушина
Дмитро Підручний та Анастасія Меркушина боротимуться за високе місце

На ЧС-2024 з біатлону збірна України намагатиметься здобути високе місце в одиночні змішаній естафеті. Змагання відбудуться у четвер, 15 лютого, а представлятимуть Україну Анастасія Меркушина та Дмитро Підручний. Змішану класичну естафету в перший день чемпіонату світу виграла збірна Франції.

Тренерський штаб збірної України визначився зі складом на одиночну змішану естафету. Дмитро Підручний пропустив індивідуальну гонку і цілеспрямовано готується до виступу у синглміксті. У жінок основною претенденткою була Ірина Петренко. Але у спортсменки виникли проблеми зі здоров'ям і їй знадобився перепочинок. Ірина Петренко продовжить відновлення, щоб взяти участь у жіночій естафеті, старт якої запланований на суботу, 17 лютого.

Тож разом з Дмитром Підручним Україну в одиночній змішаній естафеті представлятиме Анастасія Меркушина. Біатлоністка у вівторок, 13 лютого, брала участь в індивідуальній гонці. Меркушина посіла 28-місце. Найкращий результат серед українок продемонструвала Христина Дмитренко. Вона фінішувала на восьмому місці.

"Я насправді погналася за француженкою, відчувала, що можу тримати її темп. Старалася бігти швидше, протриматися якомога довше. Думаю, що це вплинуло на стрільбу: прийшла не у своєму темпі, мене трохи затрусило. Десь не впоралася - як з пульсом, так і психологічно, бо відчувала, що можу, але, мабуть, перенервувала. Бачите, досвід не все вирішує, але рада за Христину Дмитренко і вітаю її з високою позицією. Я сьогодні виклалася, але є перерва. Сподіваюся, що відновлюся до кінця і все буде класно", - прокоментувала Анастасія Меркушина свій виступ в індивідуальній гонці.

І Дмитро Підручний і Анастасія Меркушина вчетверте братимуть участь у синглміксті на чемпіонатах світу. І кожен раз вони виступали у парі. У 2019 році Дмитро Підручний і Анастасія Меркушина фінішували п'ятими, у 2020 році – десятими, а у 2023 році - п'янадцятими. Тож очікуємо або на поліпшення результатів, або на двадцяте місце.

"З тренером жіночої збірної Миколою Зоцом хочемо виставити найсильніший склад на змішану естафету. Тут ми бачимо хорошу можливість завоювати високі позиції", - сказав очільник тренерського штабу збірної України Юрай Санітра.

Де дивитись гонки ЧС-2024 з біатлону

Гонки чемпіонату Європи транслюватиме телеканал Суспільне Спорт. Доступні трансляції і на сайті Суспільне Спорт. Також трансляції можна переглянути на регіональних каналах Суспільного мовлення.

Які гонки ще пройдуть на чемпіонаті світу

Змагання чемпіонату світу триватимуть до 18 лютого. У програмі ще п’ять гонок. Окрім одиночної змішаної естафети пройдуть класичні естафети у чоловіків та жінок і два масові старти.

ЧС-2024 з біатлону: розклад змагань

• Четвер, 15 лютого. 19:00. Одиночна змішана естафета;
  • Субота, 17 лютого. 14:45. Естафета - жінки;
  • Субота, 17 лютого. 17:30. Естафета - чоловіки;
  • Неділя, 18 лютого. 15:15. Масстарт - жінки;
  • Неділя, 18 лютого. 17:30. Масстарт - чоловіки.

Раніше Інформатор розповідав, що італійська біатлоністка Ліза Віттоцці вперше у кар'єрі виграла індивідуальні перегони на чемпіонаті світу. Кращою з українок у тій гонці стала Христина Дмитренко.

Також ми розповідали про вдалий виступ Христини Дмитренко на чемпіонаті Європи. Вона здобула для збірної України єдину медаль.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут