Боги, які впали з Олімпу: тактичний огляд матчу АПЛ МЮ - Тоттенгем

Інформатор розбирає центральний матч туру в АПЛ

Манчестер Юнайтед Тотенгем
Манчестер Юнайтед та Тотенгем потішили вболівальників яскравою грою. Фото: Gettyimages.com

Вечір неділі прикрашав поєдинок Англійської Прем’єр-ліги, в якому було більше питань, аніж відповідей, а здивування переслідувало нас ледь не щохвилини. І в напруженій битві ідеї проти бажання ми побачили круту нічию 2:2. Як це було - читайте в огляді Інформатора.

Перед грою

Майже сусіди по таблиці мали вирішувати схоже завдання - брати три очки задля збереження близького положення до єврокубків. Для цього Постакоглу привіз до Манчестера Ромеро, Джонсона, Бентанкура і Вернера, якому одразу довірив старт. Банда тен Хага - Фернандеш, Гойлунд, Еріксен, Гарначо й Онана, який поклав на цю гру все, навіть Кубок Африки.

Перший тайм. Все вирішує ініціатива

Тоттенгем планував почати як завжди: через контроль, потрохи витягувати МЮ та шукати зони. Але за таким пошуком вже на третій хвилині вони провалили оборонну лінію: Фернандеш виводить Рашфорда на його коронну позицію зліва, де англієць тримав м’яча непристойно довго і ніхто його не блокував. Маленьку обрізку вінгера підбирає Гойлунд, який чудово розібрався в хаосі та просто розстріляв голкіпера впритул. Неочікувано, Олд Траффорд запалили святом на самому старті. Та ще й хто - другий поспіль гол норвежця на домашній арені.

ТТХ швидким голом дозволив дияволам занадто багато і ця впевненість дарували їм нові атаки. Водночас, лондонці майже не використовували лівий фланг і першу хоч якусь адресну передачу Вернер отримав лише на 11-й хвилині. Хоча за мить саме він міг забивати після подачі у карний. Німець замість Сона - чи вдала заміна? Це було головне питання, адже втрати Тоттенгема боляче вдарили по їх атакувальних можливостях, що ми ще не раз побачимо.

Та не надто довго гості відсиджувалися позаду. Найбільше тиску створював Рішарлісон, який спочатку пресингував Онана, а потім на 18-й хвилині ідеально замикає подачу з кута. Рахунок став нічійним так само швидко, як в цілому забивали голи; обидві команди реалізували стартову ідею і тепер мали вводити в дію план Б. Хоча 1:1 перетворили гру на суху дзеркальність.

Футболісти бігли, обрізалися і стартували в іншому напрямку. І так по колу. Здавалося, що дивишся матчу симуляцію від FIFA, де комп’ютер не може переграти комп’ютер, бо дуже добре знає, що “суперник” буде робити. Виділялися двоє: у Юнайтед Рашфорд за перший тайм набігав на цілий марафон, кожен другий удар - за ним. Тим самим у лондонців міг похвалитися Бентанкур: захист із ним був дуже надійним. Так клуби й мали б іти на перерву в рівності, але Маркус не завершив свою сагу. Як він забив - загадка для всіх. Неймовірний контроль удару, використання простору і помилок захисту - усе як на початку тайму. Гол у роздягальню мав розізлити гостей - так і сталося.

Другий тайм. Битися до найгіршої помилки

Про кого ми з вами щойно згадали? Кращий гравець лондонців Бентанкур пройшов усе поле аж до чужого воротарського і пробив Онана під поперечку. Проблеми в атаці пішов вирішувати захисник - і зробив рахунок 2:2 першим же рухом. Агресивний початок уругвайця заклав фундамент для чудового відрізку Тоттенгема. В першому таймі лише він награв на щось дійсно гарне, інші лондонці чудово грали не на своїх позиціях. Той же Порро чудово виконував стандарти, але зупинити Рашфорда не міг зовсім. А новачок Вернер змарнував щонайменше три нагоди, тому час від часу (як і в першому таймі) його змінював латераль Удогі. Захисник йшов у атаку, а німець працював в центрі на розвиток цих атак. І лише після голу Бентанкура атаки шпор стали дійсно загрозливими.

Не сказати, що тен Хаг був задоволений грою МЮ, але і смутку на його обличчі не було. На відміну від Постакоглу: раз по раз камери ловили повний спектр емоцій від коуча, особливо, коли під 65-ту хвилину гості знову віддали ініціативу і дозволяли Юнайтед безкарно подавати. Вже потім почався справжній англійський футбол, заради якого ми цей матч і вмикали: більше підключень Вернера та варіативність атак ТТХ проти покращеного виходу із блоку через напівфланги від господарів.

Фінальні хвилини - просто цукерочка інтриги. Гра пішла до першої критичної помилки, адже звичайних захисники з обох сторін наробили чимало, лише погана реалізація суперника не дозволяла перетворити 2:2 на щось переконливе. У персональних двобоях все вирішували дрібниці, але їх не знайшлося стільки, щоб дозволити комусь забити переможний гол.

2:2 - результат повністю по грі. Ані МЮ, ані шпори не заробили на три очки, тому мирова на Олд Траффорд залишає перед командами ті задачі, з якими вони на гру їхали. Онана рушає на КАФ, а Тоттенгем думає, як ще інтегрувати Вернера.