Атлетіко обірвав серію Валенсії: огляд 22-го туру Ла Ліги

Черговий тур у чемпіонаті Іспанії не обійшовся без сенсацій

Атлетіко Валенсія
Атлетіко призупинив переможну ходу Валенсії. Фото: Gettyimages.com

У чемпіонаті Іспанії з футболу цими вихідними відіграли матчі 22-го туру. Головною сенсацією стала поразка Барселони від Вільярреала, який перебуває далеко не в найкращих кондиціях. Після цього головний тренер каталонців Хаві оголосив про намір залишити посаду по завершенні сезону.

Інформатор розповідає про усі матчі 22-го туру Ла Ліги. У фокусі: перервана серія Валенсії, напружена перемога Реалу та чергові три очки Жирони.

Альмерія 0:3 Алавес

Традиційно тур розпочався у п'ятницю: в гості до абсолютного аутсайдера Альмерії приїхав вже визнаний середняк Алавес. Інтриги не вийшло: забивши швидкий м'яч, гості взяли гру під контроль та оформили розгромну перемогу. Відзначимо 19-річного нападника Алавеса Саму Омородіона, який оформив дубль.

• Альмерія - Алавес - 0:3 (0:1; 0:2)
    Голи: Омородіон, 10, 88; з пенальті, Л.Ріоха, 52.

Реал Сосьєдад 0:0 Райо Вальєкано

Реал Сосьєдад, який потужно розпочав сезон, десь із середини грудня почав неприємно вражати. Команда чимало сил залишила у груповому етапі Ліги чемпіонів, що позначилося і на виступах у чемпіонаті. Цього разу баски зіграли у нульову нічию із Райо Вальєкано. Тепер у цих команд по 9 нічиїх у поточному чемпіонаті. Однак статус найбільш миролюбивої команди зберігається у Бетіса - 11 нічийних результатів.

Лас-Пальмас 1:2 Реал

Ледь не трапилася сенсація у матчі міцного середняка Лас-Пальмаса та претендента на титул чемпіона - мадридського Реала. Островітяни відкрили рахунок на початку другого тайму: відзначився Хав'єр Муньос. Але Реал знайшов кнопку "вмикнути клас" та все повернув на свою користь. Спочатку забив Вінісіус, а переможний м'яч на свій рахунок записав Орельєн Тчуамені. Відзначимо, що ворота гостей у цій грі ззахищав українець Андрій Лунін. Реал виграв п'ятий матч поспіль.

• Лас-Пальмас - Реал - 1:2 (0:0; 1:2)
    Голи: 1:0, Хав'єр Муньос, 53; 1:1, Вінісіус Жуніор, 65; 1:2, Тчуамені, 84.

Барселона 3:5 Вільярреал

Найгучніша сенсація пролунала у Барселоні, де місцевий гранд несподіванно програв кризовому Вільяреалу. Наприкінці першого тайму Жерар Морено відкрив рахунок. На початку другої половини гри гості мали перевагу вже у два м'ячі. Утім, Барселона доволі швидко ліквідувала небезпечну відстань, завдяки голам Гюндогана Та Педрі. А після автоголу Байі геть здавалося, що Барселона виграє цей матч. Однак якась критична розконцентрація призвела до того, що спочатку Гонсало Гуедеш зрівняв рахунок, а у додатковий час каталонці пропустили ще два м'ячі. Не дивно, що Хаві заговорив про відставку...

• Барселона - Вільярреал - 3:5 (0:1; 3:4)
    Голи: 0:1, Жерар Морено, 41; 0:2, Ахомаш, 54; 1:2, Гюндоган, 60; 2:2, Педрі, 68; 3:2, автогол, Байі, 71; 3:3, Гуедеш, 84; 3:4, Серлот, 99; 3:5, Моралес, 102.

Мальорка 0:1 Бетіс

Рекордсмен з нічиїх поточного чемпіонату цього разу виграв. Біло-зелені приїхали у гості до Мальорки та здобули перемогу із мінімальним рахунком. Переможний м'яч забив Альтіміра на 45-й хвилині. Бетіс утримав сьоме місце у таблиці, але ще може покращити своє становище, якщо Реал Сосьєдад продовжить так грати, як зараз.

• Мальорка - Бетіс - 0:1 (0:1)
    Гол: Альтіміра, 45.

Сельта 0:1 Жирона

Лідер Ла Ліги Жирона на класі розібралася з одним з аутсайдерів турніру - Сельтою. Єдиний гол на 20-й хвилині забив Порту. Артем Довбик провів на полі весь матч, але безрезультативно. Віктор Циганков провів на полі 83 хвилини.

• Сельта - Жирона - 0:1 (0:1; 0:0)
    Гол: Порту, 20.

Кадіс 0:0 Атлетік

Кадіс знову не виграв, але й не дав набрати три очки Атлетіку. Гра завершилася нічиєю 0:0. Кадіс має безвиграшну серію з 18 матчів! Атлетік поки не може повернутися до перемог: минулого туру баски програли Валенсії із рахунком 0:1.

Севілья 1:1 Осасуна

Продовжує набивати гулі Севілья. Цього разу андалусійці зіграли внічию із Осасуною. На гол Ромеро у середині першого тайму гості відповіли влучним ударом Анте Будіміра на початку другого тайму. Друга половина гри пройшла у важкій боротьбі, однак перетягнути перевагу на себе не змогли ані ті, ані інші.

• Севілья - Осасуна - 1:1 (1:0; 0:1)
    Голи: Іс.Ромеро, 24 - Будімір, 55.

Атлетіко 2:0 Валенсія

А ось за кого тішилися останніми тижнями, так це Валенсія. Команда Романа Яремчука виграла чотири матчі поспіль із загальною різницею забитих та пропущених 9:2. Однак магія перемог не розповсюдилася на матч проти мадридського Атлетіко. Матрасники мали перевагу всю гру та змогли трансформувати це у два забитих голи. Наприкінці першої половини зустрічі відзначився Ліно, а по перерві забив Мемфіс Депай. Наступними матчами для команди Дієго Сімеоне будуть зустрічі із іншими мадридськими командами: Райо Вальєкано та Реалом.

Атлетіко - Валенсія - 2:0 (1:0; 1:0)
Голи: Ліно, 45; Депай, 57.

Хетафе 2:0 Гранада

Завершився тур у понеділок, коли в гості до Хетафе прибула Гранада. Як такої інтриги у цьому матчі не було: Хетафе досить непогано виглядає цього сезону, а Гранада посідає передостанню сходинку у турнірній таблиці. Підсумок матчу було встановлено ще у першому таймі. Забили обидві зірки господарів: спочатку це зробив Грінвуд, а згодом і найкращий бомбардир команди Борха Майораль. В його активі вже 14 голів і він ділить лідерство за цим показником із нашим Артемом Довбиком та Джудом Беллінгемом з Реалу.

• Хетафе - Гранада - 2:0 (2:0; 0:0)
    Голи: Грінвуд, 21; Майораль, 36.

За підсумком 22-х турів Жирона очолює турнірну таблицю із 55 очками в активі. Це на один пункт більше, ніж у Реала, але й у мадридців у запасі є одна гра. Атлетіко, Барселона та Атлетік Більбао ведуть боротьбу за третю сходинку. Валенсія Романа Яремчука восьма, а ось боротьба за виживання набирає обертів. Найменше перспектив на порятунок у Альмерії та Гранади. Кадіс тако у зоні вильоту, але від рятувального 17-го місця його відділяє лише одне очко. Сельті та Севільї доведеться добряче попрацювати, аби не вилетіти у Сегунду.

Атлетіко обірвав серію Валенсії: огляд 22-го туру Ла Ліги 1