23 головні спортивні події України 2023 року: підсумок Інформатора

Читать на русском

Рік вийшов насиченим на знакові перемоги та інші події

Читать на русском
Сергій Ребров Ольга Харлан
Сергій Ребров знову працює в Україні, Ольга Харлан стала національною героїнею. Фото: Gettyimages.com

Рік вийшов насиченим на знакові перемоги та інші події

Рік майже завершено - і саме час підбити всі підсумки цього складного та сповненого спортивними здобутками періоду. Тут не тільки про футбол, маємо перемоги в багатьох видах спорту.

Інформатор зібрав найкрутіші спортивні події 2023-го. Чи про всі ви знали?

Рекорд на Іграх Нескорених

Почнемо з досягнень наших захисників. На Іграх Нескорених українські ветерани взяли аж 34 медалі - це найкращий результат за всю історію виступів команди.

В дев’яти видах спорту вони вибороли 12 золотих, 14 срібних та 8 бронзових нагород. Найтитулованішим став військовослужбовець Назар Вознюк, у нього аж 6 медалей, 4 з них - золоті.

Харлан не потисла руку росіянці

Ще одна звитяга на міжнародній арені - вчинок Харлан. Після перемоги вона не потисла руку росіянці. І хоч як би там не намагалися тиснути (навіть дискваліфікацією), Ольга вкотре показала світовій спортивній спільноті, як слід вчиняти з терористами.

Фехтувальниця згодом виборола і право на участь у змаганнях, і на Олімпіаду - 2024. Це буде, можливо, останній її міжнародний виступ.

 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Kharlan Olga (@olgakharlan)

 

Скасування росіян

Маємо ще кілька здобутків на спортивній дипломатичній арені. Міжнародна атлетика та кінний спорт і далі ігнорують росіян для виступів. Світова футбольна спільнота дотисла UEFA - і там відмовилися від повернення російської молодіжки до міжнародних турнірів. А от щодо Олімпіади рішення ще чекаємо: якщо туди рашистів допустять, то Україна може не поїхати на змагання. Хоча, країни Балтії вже проголошують до світу ідею бойкоту.

Новий тренер для збірної

Ребров - це неформальна перемога для України, адже збірній вдалося провести дійсно сильний сезон відбору. З моменту його приходу до керма команди була лише одна поразка, також ми постраждали від амбіцій футбольних чиновників.

Утім, це лише додатковий виклик для Реброва; поточна задача - підготувати команду до плей-оф та вибороти нашу путівку на Євро.

Перехід Мудрика

Найдорожчий українець в історії Челсі та найкоштовніший трансфер у нашому футболі - все це про Мудрика. Михайло на новій арені встиг відзначитися двома голами за лондонців у АПЛ та ще одним у Кубку.

Кар’єра на Альбіоні поки не така яскрава, як ми б хотіли, через що навіть Тransfermarkt знизив вартість вінгера. Втім у Мудрика все попереду: місце в основі аристократів уже є, тому просто слідкуємо далі.

Перехід Довбика

Поруч із Мудриком і перехід Довбика: в Артема справи точно пішли набагато потужніше. Запаливши за Дніпро-1, він отримав трансфер до Жирони. Саме там форвард створив найкращий український дует із Циганковим.

Наш гравець забиває ледь не щогри, має визнання найкращого гравця клубу та навіть гол у ворота Барси. Не здивуємося, якщо після сезону прийдуть запрошення до грандів європейського футболу.

Перше в історії золото для юних біатлоністів на Кубку IBU

Цього року і біатлон подарував нам привід для гордощів: Україна вперше в історії виборола золото в змішаній естафеті на юніорському Кубку. На змаганнях в Італії наші атлети змогли випередити навіть господарів турніру.

Чотири біатлоністи використали на гонці 7 додаткових патронів, але навіть так команда Кінаша, Чихаря, Меркушиної та Городної вперше привезла до України юніорське золото змішаної естафети.

Повернення жіночого хокейного турніру

Ще одна перемога українського спорту - вдалося поновити жіночий хокейний сезон. Цього разу він новий: грають харківські Пантери, київські Кепіталз, Сестри Кракен з Одеси та Придніпровськ із Дніпра.

Війна поставила турнір на паузу, але тепер він буде проведений. Кожна команда має 12 матчів - 2 вже відбулися, грають десь по 2 тури на місяць. Формат змагань передбачає визначення команди-чемпіонки за підсумками регулярного чемпіонату.

Наша команда Monte в 1/2 ESL Challenger Atlanta-2023

Неймовірна історія з нашого кіберспорту. Команда Monte була створена лише 2022-го року. Представники міста Монастирище, що на Черкащині, подарували і регіону, і всій державі привід для гордості.

Вони змагаються у грі Counter-Strike і на цьогорічному турнірі в Атланті дійшли аж до півфіналу, програвши Apeks. Однак, навіть так отримали запрошення на ІЕМ до Польщі із призовим фондом у мільйон доларів. Фанати кіберспорту знають тепер не тільки NaVi.

Павелко в СІЗО

Одна з найгучніших подій року, коли в УАФ намітилися зміни. Павелко затриманий через розслідування щодо підозри в розкраданні коштів на будівництві заводу з виробництва штучних полів.

Чиновник перебуває у СІЗО майже півроку і щонайменше місяць лишатиметься під вартою. Але найголовніше в цій новини не судові справи, а Шевченко: саме він є (поки єдиним) претендентом на посаду голови УАФ. Сподіваємося, що його дії та рішення стануть головною перемогою українського футболу наступного року.

Чудовий виступ хокейної молодіжки

Молодіжна збірна України цього року була як ніколи близька до підвищення в класі та перемозі на чемпіонаті світу в дивізіоні 1В. Наші хокеїсти мегарезультативно пронеслися по групі, але в останньому матчі за золото лише прикрий випадок позбавив їх тріумфу над словенцями. Не все вдалося і на дистанції сил не вистачило, але це один з кращих виступів українських хокеїстів за останні роки.

Командне золото збірної з фехтування

Наші жінки потужно показали себе на міжнародній арені і в фехтуванні. Вперше за сім років вони виграли золото на етапі Кубка світу. Лише на одне очко (41:40) їм вдалося переграти представниць Південної Кореї.

Бровко, Харькова, Кривицька та Бежура повторили історію, яка була у 2016-му. Та є тут і присмак унікального: це перша командна нагорода сезону на етапах Кубка світу з фехтування. А також тепер Україна претендує на олімпійську ліцензію, бо піднялася в кваліфікації майже на вершину.

ЧС для української футзальної збірної

Кваліфікація на ЧС пройшла за всіма канонами драми. Збірна України з футзалу йшла поруч із поляками, втрачаючи очки майже однаково. І саме завершальний тур став взірцем того, як треба виборювати путівку на мундіаль: українці просто розтрощили суперника 5:3.

Підопічні Косенка провели чудовий матч і заслужено вирвалися на турнір, де гратимуть уперше за 8 років. А ще це дозволило нам стати п’ятою збірною з футзалу в загальному рейтингу.

Перемога Усика

Є великі здобутки й у боксі: Олександр Усик захистив три свої чемпіонські пояси. Нокаутом йому вдалося нівелювати британця Дюбуа. Потужний спаринг на арені у Вроцлаві українець завершив достроково в дев’ятому раунді. Додає емоцій перемозі ще й те, що на кону були всі три чемпіонські пояси, якими володіє Усик. Тепер у нього 21 поєдинок - та неймовірна серія з перемог в усіх двобоях. Далі битва в Ер-Ріяді з іншим британцем - Тайсоном Ф’юрі, яка відбудеться 17-го лютого.

Шовковський - тренер Динамо

Порятунок для Динамо, який неочікувано виник у вигляді СаШо, став очікуваною несподіванкою для фанатів киян. 4 матчі, 4 перемоги і навіть жодного видалення у складі біло-синіх. Поки задача на боротьбу за золото виглядає посильною. Ну а для самого Шовковського це особисте досягнення: він вперше в кар’єрі став головним тренером професійного клубу. Символічно, що це саме Динамо.

Перемога Шахтаря над Барселоною

Цей матч надовго залишиться у нашій пам’яті, адже це одна з кращих ігор, що ми бачили за рік. 1:0 на своєму полі та домінування над найкращими гравцями світового футболу - про гру сказано дуже багато.

Ми ж пропонуємо пригадати хайлайти та знову поринути в цю атмосферу шаленства перемоги, яка на трохи, але подарувала нам надію. А Сікан ще й увійшов у топ кращих бомбардирів групового етапу Ліги чемпіонів.

Аншлаги Шахтаря у Гамбурзі

Цей матч є показовим і щодо гостинності німців. Цього разу Шахтар домашні матчі проводив у Гамбурзі - і квитки були розкуплені ще до оголошення суперників у групі. Понад 50 000 на кожному з трьох матчів - крута історія із неймовірною підтримкою та солідарністю. Дякуємо, Німеччино!

Перший клуб із Черкащини в УПЛ

Влітку сталася маленька перемога для цілої області. За понад 30 років Черкаси та регіон не мали свого клубу в еліті, тамтешній Дніпро все ніяк не міг подолати бар’єр Першої ліги. І от трапився ЛНЗ: за два роки команда пройшла дві ліги та вийшла до еліти.

Попит на футбол там скажений - навіть власний фан-шоп відкривають. І є всі шанси, що клуб затримається в УПЛ і на наступний сезон.

Бех-Романчук феєрить у Європі

Легкоатлетка Бех-Романчук цього сезону запалила українську зірку в Європі. Вона виграла срібло на чемпіонаті світу в потрійному стрибку, подолавши позначку в 15 метрів - особистий рекорд.

А до цього 27-річна спортсменка здобула заочну перемогу в потрійному стрибку на Європейських іграх. Вона показала результат у 14,58 - і ніхто не зміг її обійти. Зі значним відривом саме Бех-Романчук забрала собі золото.

Повернення Світоліної

29-річна тенісистка поновила виступи у квітні, пауза була через народження доньки. За 8 місяців вона довела, що досвід - її найкраща характеристика: Світоліна виграла 22 матчі з 34-х, повернула статус першої ракетки України, виграла турнір на ґрунті та двічі била суперниць з числа кращих у світі.

Українська тенісистка отримала титул "Повернення року" від Жіночої тенісної асоціації. На сьогодні вона в рейтингу - 25-та і щось підказує, що Еліна легко повернеться у рідний для неї Топ-10.

Кривцов у МЛС

Ще один здобуток України - Кривцов у МЛС. Там його одразу зробили головним, він провів аж 37 матчів, майже всі зі старту. У компанії з Мессі йому не вдалося врятувати команду з підвалу таблиці, але в новому розіграші все може піти зовсім інакше.

Ну а нещодавно команда Кривцова поповнилася і зірковим Суаресом - в Америці точно буде весело. Ми ж пропонуємо згадати перший гол захисника за Інтер.

Потужний рік Магучіх

Дніпрянка Ярослава Магучіх вкотре визнана найкращою спортсменкою України. Її спортивні перемоги дозволили здобути цей статус зі значним відривом. Цього року вона стала чемпіонкою світу в Будапешті, виборовши золото; другий раз Магучіх виграла й фінал Діамантової ліги.

А ще в неї - друге золото чемпіонату Європи у приміщенні. За такий внесок міжнародна легкоатлетична федерація World Athletics визначила її як номінантку на звання найкращої легкоатлетки року.

Перший українець у Формулі-1

І завершимо тим, чого в історії України ніколи не було. Команда Формули-1 Williams Racing підписала 14-річного українця Олександра Бондарева. Це перший представник нашої держави на такому рівні юнацького автоспорту.

Сам атлет зазначив, що гордий приєднатися до однієї з найтоповіших команд у автоспорті, а компанія заявила, що довго полювала на Бондарева. Отже, наступного року чекаємо його перші виступи - та додамо у наш перелік найбільших здобутків 2024-го.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.