UEFA наполягає, щоб під час матчу Євро-2024 з арбітрами спілкувались лише капітани команд, інші гравці отримуватимуть за апеляції жовті картки
Директор UEFA з питань суддівства Роберто Розетті поділився нововведенням, яке застосують у матчах Євро-2024. Спілкуватися з арбітром під час матчу дозволять лише одному гравцю з команди. Це повинно знизити тиск на арбітра і запобігти зростанню напруження, та, як наслідок, зменшити кількість помилок.
Динаміка сучасного футболу вимагає від арбітрів швидкого прийняття рішень. В цей же на суддівську бригаду тиснуть гравці, тренери та трибуни. В UEFA сподіваються, що арбітри братимуть на себе відповідальність і прийматимуть хоч і непопулярні, але правильні рішення.
"Бути арбітром у сучасній грі дуже складно. Вони приймають від 200 до 250 рішень за матч, тобто по одному рішенню - кожні 22 секунди: у складних, а часом й суперечливих ситуаціях, під величезним тиском. При цьому, кожне з рішень ретельно перевіряється та переглядається під різними кутами як фанатами, так і експертами.
Ми хочемо, щоби сильні арбітри брали на себе відповідальність та приймали рішення на полі, які іноді можуть бути непопулярними, але разом з тим бажаємо, щоби рефері були більш відкритими та пояснювали, що призвело до певних рішень. Арбітри отримують багато інформації від VAR, і ми готові поговорити та поділитися більш детальною інформацією з гравцями та тренерами, щоби допомогти їм зрозуміти, як саме було прийнято рішення", - йдеться в заяві.
При суперечливому рішенні арбітра атакують відразу декілька футболістів. Суддя не зможе пояснювати своє рішення кожному. Але комунікація між арбітрами та гравцями необхідна.
"Рефері не може пояснити рішення, якщо від нього вимагають аргументів до 22 гравців. Це може призвести до розриву спілкування, коли чудова гра дуже швидко стає надзвичайно потворною, що, за спільною згодою, погано для іміджу футболу.
Звичайно, з приводу деяких рішень дискусії триватимуть завжди. Проте, прагнучи покращити статус-кво, ми в UEFA, хочемо, щоби арбітри більше пояснювали свої рішення всім командам, які братимуть участь у майбутньому фінальному турнірі UEFA Євро-2024", - зауважив Роберто Розетті.
В UEFA пропонують, щоб з арбітром спілкувався лише капітан команди. Інші гравці за апеляції до арбітра отримуватимуть попередження. Якщо капітаном буде голкіпер, необхідно призначити відповідального серед польових гравців.
"Ідея проста: ми просимо, щоб усі команди усвідомили, що їхній капітан є єдиним гравцем, який розмовляє з арбітром. Ми просимо капітанів переконати своїх товаришів по команді не зазіхати на рефері та не оточувати його, дозволяючи капітану вести прямі розмови, щоби рішення було передано своєчасно та з повагою.
Важливо наголосити, що ми хочемо, щоби до арбітра міг підійти лише капітан команди, який бажає обговорити суддівське рішення. Відповідальністю капітана є забезпечити, щоб його товариші по команді поважали суддю, трималися на відстані та не оточували рефері. Будь-який партнер з команди, який ігнорує роль свого капітана та/або підходить до судді, виявляючи будь-які ознаки неповаги чи незгоди, отримає попередження. Очевидно, якщо капітан є воротарем, потрібно буде призначити польового гравця, який зможе виконати роль капітана, якщо інцидент виникне на протилежному боці поля", - повідомив директор UEFA з питань суддівства.
Раніше Інформатор повідомляв, що форвард Баварії та збірної Англії Гаррі Кейн отримав травму спини. Гравець пропустить останні матчі Бундесліги. Але до матчів збірної Англії на Євро-2024 Кейн повинен встигнути відновитись.
Також ми розповідали, що форвард Жирони Артем Довбик анонсував гучний виступ збірної України на Євро-2024. На думку футболіста, команда може наробити галасу на турнірі. Втім спочатку потрібно вийти з групи, в якій разом зі збірною України гратимуть збірні Бельгії, Словаччини та Румунії.
А ще Інформатор поспілкувався із головним тренером БК Київ-Баскет Дмитром Забірченком. Фахівець проаналізував минулий чемпіонат баскетбольної Суперліги, в якому Київ-Баскет зайняв третє місце, розглянув причини несприятливих результатів у матчах та розповів про важливість майданчика для гравців. Також Дмитро Забірченко згадав багато цікавого зі своєї ігрової кар'єри, в тому числі за часів виступів за Азовмаш та БК Київ. Вас беззаперечно зацікавить обговорення тренерського шляху Забірченка. Переглядайте це цікаве відео, де дізнаєтеся більше про відомого тренера та його спортивний шлях!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.