Топ-7 Інформатора: Найдорожчі футболісти УПЛ на момент завершення кар’єри

Читать на русском

Андрій Шевченко поїхав з України до Італії, а Андрій Русол завершив кар'єру через травму

Читать на русском
Андрій Шевченко Андрій Русол
Шева та Русол гарно працювали в збірній Україні. Фото: Gettyimages.com

Андрій Шевченко поїхав з України до Італії, а Андрій Русол завершив кар'єру через травму

У цьому матеріалі ми зібрали сім найдорожчих гравців з Української Прем’єр-ліги за всю історію Незалежності на момент завершення їх кар’єри - від вищої ліги до УПЛ.

Важливе уточнення... Ми говоримо про тих, хто саме завершував кар’єру в УПЛ. При створенні рейтингу ми орієнтувалися на оцінку вартості від Transfermarkt. Це виключно фінансова вартість, хоча реальна значимість самого гравця і для клубу, і для нашого чемпіонату набагато вища.

Отже, Інформатор розповідає про футболістів, гру яких ми і досі згадуємо із теплом та вдячністю.

7. Олександр Рикун (Ворскла, 700 000 євро)

Продовжувач дніпровської династії, Рикун, як і його батько, став одним з пам’ятних гравців у Дніпрі. Але найбільше матчів зіграв за Іллічівець: там опорник назбирав 29 м’ячів.

Далі кращою віхою став Металіст: за харків’ян вдалося стати кращим асистентом Вищої ліги та навіть забити важливий гол у ворота Бенфіки в Кубку УЄФА.

2009-го його команда змогла вирватися у плей-оф та подолала Сампдорію. Це той самий сезон, де Шахтар запалив українську зірку в Кубку UEFA, а Рикун став одним із гучних імен нашої країни на євроарені.

6. Олександр Першин (Таврія, 750 000 євро)

Майже всі гравці з нашого рейтингу свого часу мали відношення до Дніпра. Так само і Першин: вихованець школи дніпропетровського футболу починав за головний клуб міста. Його кар’єра пройшла в клубах, яких сьогодні на мапі України вже немає: Дніпро, Арсенал, фарм-Ворскла і на завершення кар’єри Таврія.

Transfermarkt дав за Першина аж 750 000 євро на момент завершення кар’єри, втім, попри ціни, він так і не дійшов до збірної, набравши тільки дві гри за молодіжку.

5. В’ячеслав Кернозенко (Дніпро, 800 000 євро)

Кернозенко був одним з найбільш гучних імен на початку нульових років, хоча молодому голкіперу довелося битися за статус першого номера Дніпра. За Динамо (рідний клуб) він провів менше півсотні матчів, більше в дублі. Реальний шанс отримав у Дніпрі, де 5 років постійно боровся за медалі і стабільно грав у єврокубках різного ґатунку.

А ще був неймовірний матч проти Динамо у Кубку України - відео нижче. До табору збірної Кернозенко викликався зрідка: 5 ігор і 8 пропущених, через що більше не ставав у ворота. На завершення воротарської кар’єри вплинула і травма, через що він вже у 33 повісив рукавички на цвях. Далі Кернозенко багато де працював тренером голкіперів і з Україною виграв молодіжний ЧС-2019.

 

4. Андрій Несмачний (Динамо Київ, 800 000 євро)

Він присвятив Динамо всю свою кар’єру. Лівий захисник завжди вдало обирав позицію, не боявся йти в обіграш та не залишав шансів супернику на прохід, через що частенько грав на підстраховці одноклубників. 228 ігор за киян, 67 за збірну - Андрія недарма називають кращим на цій позиції за всю історію України.

За спортивні результати його навіть нагородили орденом "За мужність" III ступеня. Несмачний ще й один з рекордсменів за кількістю ігор за Динамо, хоча Ярмоленко і Гармаш вже обійшли його. 

3. Олександр Головко (Таврія, 1,5 млн євро)

Олександр Головко починав у Таврії, потім перейшов до Динамо та закріпився у складі на 10 років. Він не тільки став улюбленцем Лобановського, а й заслужив капітанську пов’язку та записав на свій рахунок 9 м’ячів. Центрбек завершував кар’єру у рідній сімферопольській Таврії після сезону 2005/06.

Це був один з найкращих розіграшів в історії Вищої ліги: Динамо та Шахтар відірвалися від усіх та синхронно втрачали очки в битві за лідерство; навіть довелося проводити золотий матч. Захисник допоміг кримській команді піднятися у першу частину таблиці та майже досяг єврокубків, а у липні оголосив про завершення кар’єри футболіста. Головко назбирав і 58 матчів за збірну, де починав зі старту і за Сабо, і за Лобановського.

2. Андрій Шевченко (Динамо Київ, 2 млн євро)

Що тут писати про ікону вітчизняного футболу? Гравця найвищого ґатунку, який показав себе і гарним тренером. Напевне, вартість у два мільйони була б набагато вищою з урахуванням інфляції, тому Шева надовго посів би першу сходинку в нашому рейтингу.

Шевченко - футболіст, життєпис якого має багато цікавого, а також - карколомні перемоги, неймовірний Мілан, ЛЧ, виграні Кубки й чемпіонати та Золотий м’яч. Свою шалену кар’єру Шевченко завершив поверненням у Динамо - і знову показав клас. А від цього відео підуть сльози щастя у всіх, хто дивився гру особисто.

 

1. Андрій Русол (Дніпро, 2,5 млн євро)

Одного з кращих захисників в історії українського футболу виростили у Кіровограді. Єдиної гри за Зірку Русолу вистачило, аби його помітили у Кривбасі. Два сезони, фінал Кубка та бронза еліти - і 19-річного Андрія терміново забирає до себе Дніпро. Вже там він знову повторює цей здобуток.

10 сезонів за дніпрян центрбек неодноразово наближав клуб до медалей Вищої ліги, був загрозою для грандів, виходив навіть у фінал Кубку Інтертото. Саме він став відображенням того Дніпра, який очолить Рамос і зробить фінальну казку в Лізі Європи. На жаль, там Русола вже не було - безжальний і травматичний український чемпіонат зламав таку яскраву кар’єру вже у 28-м років.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.