СК Дніпро-1 хочуть закрити: фінальне рішення прийматимуть найближчими днями

Інформатору стало відомо про те, що СК Дніпро-1 близький до ліквідації: остаточне рішення може бути ухвалено вже у понеділок, 1 липня

СК Дніпро-1
Місто Дніпро ризикує залишитися без клубу в УПЛ. Фото: СК Дніпро-1 / Укрінформ

Інформатору стало відомо про те, що СК Дніпро-1 близький до ліквідації. Ми вирішили перевірити цю інформацію у людей, наближених до власників клубу. І отримали підтвердження: остаточне рішення може бути ухвалено вже у понеділок, 1 липня.

Для українського футболу зникнення клубів на рівні Прем’єр-Ліги - історія не нова. Повномасштабне вторгнення рашистів відправило у кому Десну та Маріуполь, минулого року посів останнє місце і зник ФК Львів. Здавалося б, український бізнес та власники клубів адаптувалися до сучасних сумних і складних реалій: цього року нічого не передбачало зникнення ще одного клубу в УПЛ. Та ще й якого - минулорічний срібний призер. Однак історія, яка просто зараз відбувається із Дніпром-1 - чи не головний серіал поточного міжсезоння. 

Інформатор звернувся по коментар до почесного президента СК Дніпро-1, Юрія Берези. На прохання розповісти про ситуацію навколо клубу він відповів лаконічним та категоричним - "Ні". Відмовився спілкуватися і виконавчий директор клубу Андрій Русол. Єдиною людиною з керівництва Дніпра-1, хто зміг хоч щось нам пояснити, став комерційний директор В’ячеслав Фрідман. Він сказав, що потрібно пару днів, аби у цій історії настала ясність, відтак станом на зараз йому фактично немає що сказати. Ця відповідь співпадає із інформацією нашого джерела про те, що доля клубу, ймовірно, вирішиться вже у понеділок.

"Ситуація у Дніпрі-1 близька до критичної, адже клуб звертає свою діяльність як суб'єкт. На контракті залишається близько 11, максимум - 14 футболістів, з урахуванням юнацької команди. Але всі ми розуміємо, що навіть цього недостатньо, щоби як повноцінно проводити тренувальний процес, так і для заявки на один матч. А матчів, як таких, судячи з усього, Дніпро-1 вже не планує. Адже за моїми даними у клубі готують лист до УПЛ, у якому наголошуватимуть, що не матимуть змоги брати участь у майбутньому сезоні. Простими словами: знімаються зі змагань у сезоні 2024/2025", - розповів Інформатору журналіст Ігор Бурбас.

Що спричинило колапс Дніпра-1

Але як так сталося, що команда, яка посіла четверте місце за підсумками попереднього сезону та здобула право представляти Україну у Лізі конференцій, опинилася за крок до зникнення? Наші джерела кажуть, що все банально та просто - у клубу фінансові проблеми. Але наскільки ж вони глибокі, якщо тільки цього літа було розпродано кілька основних гравців, а питання виживання все ще залишається актуальним?

Щоб ви розуміли: наразі на клуб накладено трансферний бан. Вже другий за останній рік. Вперше про це було заявлено взимку. Тоді причиною заборони реєструвати нових футболістів був борг перед Ігорем Йовічевичем, колишнім головним тренером команди. Борг загасили, Дніпру-1 дозволили реєструвати нових гравців. Але тепер виникла нова історія і також пов’язана із колишнім головним тренером: тепер клуб винен гроші Олександру Кучеру. І не лише йому.

"Якщо навіть припустити, що Дніпро-1 отямиться та відлигає і навіть знайде якісь кошти (а шукати багато коштів йому не потрібно, адже лише у це трансферне вікно він продав футболістів мільйонів на шість євро), то ми розуміємо, що комплектуватися зараз Дніпро-1 не має змоги, бо на клуб накладено трансферний бан. Ця санкція за борги перед колишніми футболістами, такими як Балулі та Амаш, і попереднім тренерським штабом на чолі з Олександром Кучером. Себто, ми розуміємо, що перед цими особами потрібно в першу чергу погасити борги, аби FIFA зняв трансферний бан і клуб зміг заявляти футболістів. 

Тим не менш, потрібно розрахуватися і з працівниками, які зараз на контракті у клубі, а також і з футболістами, які зараз на контракті у клубі. Адже з січня, тобто від початку поточного року, Дніпро-1 не виплачує жодної зарплати працівникам. Мова не лише про футболістів та менеджерів, а навіть і про співробітників бази.

За моїми даними, вже понад місяць за базою не доглядають. Адже після того, як завершилося останнє тренування команди минулого сезону, у структурі залишилося п'ять агрономів. Одного з них забрали у ТЦК і він вже на війні. А четверо інших не виходять на роботу принципово, оскільки з січня вони не отримують зарплатню. Відтак, мають повне право не виходити на роботу і шукати інший спосіб заробітку, аби утримувати свої сім'ї", - розповів Інформатору Ігор Бурбас.

Історія з боргами загалом не нова, а затримки по заробітній платі на жаль стали для гравців та тренерів Дніпра-1 нормою. Це Інформатору підтвердив колишній футболіст команди Максим Лопирьонок. Він виступав за Дніпро-1 з 2017 по 2020 роки.

"Заборгованість завжди була в команді 3-4 місяці, потім давали зарплату за 2 місяці. І так завжди було при мені.  Мені повинні були виплатити деякі кошти при розриві контракту, але, на жаль, представники Дніпра-1 перестали виходити зі мною на зв’язок. Минуло майже 2 роки, після чого я звернувся до юристів і подав до суду. Після того як Дніпро -1 отримав трансферний бан, зі мною звʼязався Андрій Русол і мені виплатили всі кошти.

Мені дуже прикро що такий амбітний проєкт як Дніпро-1 може припинити своє існування. Дуже багато чого було зроблено. Чесно кажучи, я не сильно здивований щодо того, що відбувається зараз в клубі - він залежний від однієї людини і, мабуть, йому це вже не цікаво", - поділився із Інформатором Максим Лопирьонок.

Людина, про яку говорить колишній футболіст Дніпра-1 - це бізнесмен Ігор Коломойський. Юридично до клубу він не має жодного стосунку, але фактично його вплив на діяльність Дніпра-1 - секрет Полішинеля. З 2 вересня 2023 року бізнесмен перебуває у слідчому ізоляторі, йому оголошено підозру за трьома статтями Кримінального кодексу: легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 209), привласнення майна в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191), незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків (ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 200). 

Чому Дніпро-1 так і не замінив Дніпро в очах фанатів

Але давайте заглянемо в історію походження Дніпра-1. Цей клуб отримав професіональний статус у 2017 році. Тоді ж, фактично завершилося життя футбольного клубу Дніпро, який свого часу був чемпіоном СРСР (1983, 1988), вигравав Кубок СРСР (1989) та грав у фіналі Ліги Європи у 2015 році. Однак багато хто з фанатів не сприйняв новий клуб у місті.

"Тому що це - грьобана афьора. Власник клубу вирішив, що він може все і наплювати на людей, на гравців, на ветеранів. І на сотні тисяч вболівальників, які любили Дніпро. Просто знищити клуб, не повертати борги, створити підробку і підсунути людям. Є люди, які поважають себе і свої погляди і мають свої принципи, а є говноїди, котрим на голову насрали, а вони взяли і подякували, додавши: "Головне, що в місті є футбол". 

Звісно, що люди, у яких дідусі і татусі вболівали за Дніпро, і у яких вже свої діти є, ніхто цю підробку не сприймає. В принципі, все завершилося так, як і мало завершитися. Мертвонароджене футбольне утворення. Коли рулять одні й ті самі люди, що там може бути цікавого і перспективного? Нічого. Знову прокидали людей на бабки і все закінчилося", - розповів Інформатору фанат ФК Дніпро Євген Переверзєв (Юджин). 

Раніше Інформатор розповідав, що екс-головний тренер СК Дніпро-1 Олександр Кучер поскаржився в УАФ на заборгованість. Кучеру заборгували за останні три місяці. У клубі цей факт визнали.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube