Рекордсмени УПЛ за кількістю матчів: хто вони

Читать на русском

Інформатор аналізує гравців, які зіграли найбільшу кількість матчів в УПЛ

Читать на русском
Олександр Шовковський
Олександр Шовковський - чинний лідер, Андрій Богданов має шанси увійти до "Клубу 300"

Інформатор аналізує гравців, які зіграли найбільшу кількість матчів в УПЛ

Чи знаєте ви, хто найдовше грав за українські клуби і назбирав собі сотні матчів. Багато з рекордсменів уже завершили кар’єру, але скарбничку продовжує поповнювати й кілька чинних гравців. Інформатор зібрав та проаналізував деталі про всіх довгожителів вітчизняного футболу та їх перспективи очолити рейтинг.

Як рахують матчі в УПЛ?

В Українській Прем’єр-лізі існує “Клуб 300” - до нього входять усі, хто за понад тридцять років розіграшів набрав 300+ матчів. Таким гравцям присвоїли неофіційний статус “гвардійців українського футболу”. Очікувано, більшість із них грали за грандів - Шахтар, Дніпро, Динамо чи Металіст. Слід врахувати, що і кількість клубів у розіграшах часто змінюється, що впливає на швидкість набору заповітних 300 виступів. Наприклад, перший розіграш у 1992-му був на 20 клубів, а найменшими за всю незалежність були аж 3 сезони - з 2017-го по 20-й рік - коли ледь назбирали 12 команд.

До початку зимового трансферного вікна офіційні цифри були такі: за всю історію чемпіонатів України через клуби еліти пройшли аж 4291 гравець. Але тільки 35 зуміли здолати рубіж трьохсот ігор, що дає лише 0,82% від загальної кількості футболістів! Вони змінювали клуби (або лишалися в одному), падали та підіймалися, боролися за медалі чи завершували кар’єру - але все одно віддали УПЛ майже все своє спортивне життя. Давайте подивимося на довгожителів рідного чемпіонату.

Хто лідер за всю історію?

Перед тим, як роздивитися список кращих, спробуйте назвати 5 прізвищ, хто на вашу думку міг би в ньому бути. Підказка: усі вони виступали за медалістів УПЛ, але не всі брали хоч якусь нагороду.

Рекордсмени УПЛ за кількістю матчів: згадаєте всіх? 1

Абсолютне лідерство тримає Шовковський. Він усю кар’єру провів лише в Динамо і майже став першим (Блохін ще за часів срср назбирав на 6 ігор більше). При цьому СаШо - найкращий за сухими іграми в Україні (233), навіть Пятов не наздогнав. Неймовірні 426 ігор допоміг набити закритий (чи обмежений) від Європи ринок, скутість трансферних переходів та відсутність як таких варіантів куди ж іти. Зараз із цим простіше: талантів одразу викуповують, від слабких виконавців позбавляються зі швидкістю звуку. Тому рекорди голкіпера, напевне, залишаться за ним назавжди.

Зовсім поруч зупинився Шелаєв. Його кар’єра за 6 клубів була дуже різна, та легендарна постать українського футболу жодного разу за цей час не вигравала національну першість! 3 срібла, 4 бронзи - але за 412 ігор Олегу так і не довелося підняти над головою трофей, навіть під час виступів за Дніпро та Шахтар.

А от Сергій Шищенко - один із першовідкривачів тоді ще Вищої ліги. За 17 років кар’єри він вивчив географію всієї України - 8 клубів від Маріуполя до Тернополя. Свою зірку нападник запалив за донецький Металург, а ще був під керівництвом мастодонтів Павлова, Маркевича, Альтмана та Севідова, набравши загалом 363 матчі.

Ще серед гучних імен, які зіграли 300+ матчів і завершили виступи не так давно - Срна, Ребенок, Едмар, Гладкий і Пятов.

Та є в переліку й ті, хто просто зараз продовжує збільшувати свій рахунок. Степаненко і Чеснаков стартували в УПЛ майже одночасно і вже понад 16 років грають лише в Україні. Обидва назбирали 352 і 353 гри відповідно. Кар’єри в них склалися дуже по-різному, але саме центрбек Ворскли йде на унікальне досягнення. Він вже рекордсмен полтавчан, а потенційно може набити більше 400-х матчів за один клуб - і потрапити в перелік найвідданіших гравців за всю історію футболу.

Чи може хтось увірватися в еліту зараз?

“Клуб 300” - складна історія для поточних гравців. Найближчі наразі - Ткачук, Пердута, Богданов і Сидорчук. Ось десятка претендентів, яку наводить сайт УПЛ:

Рекордсмени УПЛ за кількістю матчів: згадаєте всіх? 2

Ткачуку треба зібрати ще повний сезон (за умови що це буде 30 ігор) та 2 додаткові. Тобто, до наступної весни він, імовірно, до списку потрапить, разом із Пердутою і Богдановим. Вказує на це довіра тренера, старт майже кожного туру та участь у більшості матчів. Але які виникають проблеми у їх переслідувачів?

Перша - трансфери. Той же Сидорчук тут опинився транзитом. Він встиг почати сезон за Динамо - і через 3 гри перейшов до Вестерло. Заважати можуть і травми, від яких досі лікується Ярмоленко. Не забуваймо і про виліт з еліти: через цей фактор призупинити підвищення цифри можуть ті ж Ткачук і Бандура. А от Ракицький просто не потрапляє в основу - його позиція зацементована Бондарем. Сюди ж і Хомченовський, який був основним у Кривбасі, але тепер більше починає на лаві, звідки на заміну не виходить. Є ще додаткова опція - вік. Топ-трійка старша за 32 роки, хоча сьогодні на це зважають менше, адже робочі якості переважають над цифрою в паспорті.

Друга частина УПЛ стартує за півтора місяці. За цей час нас чекає трансферне вікно, а також пошук відповіді - хто ж стане чемпіоном? Після цього тексту ви маєте додатковий привід слідкувати за гучними прізвищами українського футболу та вболівати за їх потрапляння в клуб “гвардіців” ліги.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.