Помер легендарний коментатор Сергій Савелій

Читать на русском

Спортивний коментатор Сергій Савелій пішов з життя у віці 68 років: він відпрацював журналістом на десяти Олімпійських Іграх

Читать на русском
Сергій Савелій
Сергій Савелій був обличчям епохи української спортивної журналістики. Фото: сторінка Сергія Савелія у Facebook

Спортивний коментатор Сергій Савелій пішов з життя у віці 68 років: він відпрацював журналістом на десяти Олімпійських Іграх

Відомий український коментатор Сергій Савелій пішов з життя на 69-му році. Він був легендою української спортивної журналістики, віддавши професії 40 років життя. Раніше цього місяця український спорт поніс ще одну важку втрату - помер ексголовний тренер національної збірної України Михайло Фоменко.

Про смерть Савелія повідомляє Суспільне. Сумну звістку компанії повідомили родичі видатного коментатора. Зазначається, що останнім часом Сергій Степанович боровся із захворюванням. Деталі прощання із Сергієм Савелієм буде повідомлено пізніше.

Чим відомий Сергій Савелій

Видатний коментатор відпрацював з місця подій на десяти Олімпіадах. Перша з них припала на 1994-й рік у норвезькому Ліллехаммері. Тоді 39-річний Савелій отримав колосальний досвід роботи у прямих етерах. А за два роки працював вже на Олімпіаді в Атланті, США. З тих ігор в одному зі своїх інтерв'ю, Сергій Савелій пригадав кумедний випадок.

"Атланта-1996. Там годинні «Саммарі», а самих змагань ще не було. І от з’являється 45 хвилин бейсбольного матчу Куба – Нікарагуа. Відверто кажучи, ніхто до бейсболу не готувався. І коли починається Куба – Нікарагуа, 45 хвилин бейсбольного матчу, я з вдячністю згадую Серьожу Лифаря, з яким ми коментували в Ліллехамері і відкриття, і закриття. Його в 1996 році не було, бо він помер в 1995…

Так ось, він любив екзотичні види спорту. Одного разу він витягнув мене на Республіканський стадіон, показати бейсбольний матч. У нас у Києві була команда, яка навіть перебувала десь на лідируючих позиціях у бейсболі. На трибунах людей майже не було. Для мене взагалі нічого не було відомо. Але найбільше сподобався арбітр, який постійно говорив «Страйк! Страйк!». Я питаю: «Це ж не той страйк, що треба все припиняти, бо ми страйкуємо?». Сергій розумів, що я жартую, але пояснював мені, яка позиція, хто куди має бігти та хто кого має наздоганяти. 

Приблизно так я і коментував матч Куба – Нікарагуа в огляді. Я згадував про цей похід на Республіканський стадіон, як мені подобалися вигуки арбітра. Потім згадував своє дитинство, бо щось схоже було у нас в селі. Називалося «Чиркун-Жаркодери». Якщо ти м’яч кинув, а по ньому інший гравець не вдарив, а тільки чиркнув, то ти повинен так швидко бігти, жарко дерти себе всього, що треба було встигнути. Теж м’ячик був невеличкий, до речі. Ми придумували призи: кому кілька підсрачників за те що ти програв, кому кілька сайєчок за програш…", - розповів Сергій Савелій у березні 2023 року виданню Український Футбол.

Останні Олімпійські ігри, на яких працював журналіст та коментатор, відбулися у Лондоні, у 2012 році. Сергій Савелій міг коментувати різні види спорту, але найвищий рівень експертизи мав у вільній боротьбі, якою займався у молоді роки. Також відомий тим, що коментував перший матч чемпіонату України з футболу у 1992 році, коли Чорноморець приймав Карпати.

Як повідомлялося раніше, у Німеччині помер юний український баскетболіст, якого було поранено ножем. Також ми розповідали, що у віці 42 років пішов з життя відомий футболіст Богдан Шершун. Це сталося ще на початку року.

А у цьому відео Інформатор пригадав найкращих тренерів-іноземців у чемпіонатах України. Хтось із них працював у нашій країні ще у 1990-х, а хтось привів український клуб до європейського титулу. Вмикайте мерщій та пориньте у приємні спогади.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.