В Національному олімпійському комітеті та Міністерстві молоді та спорту України не знають, за чий кошт українські олімпійці отримають гроші за медалі на ОІ-2024 у Парижі
Українські олімпійці мають отримати чималі суми за здобуті медалі на Іграх-2024 в Парижі. За словами голови НОК Вадима Гутцайта, це - 125 000 доларів за 1 місце, 100 000 за 2 місце та 80 000 за 3 місце. Проте ані в НОК, ані в Мінспорту не знають, з якого джерела надходитимуть ці кошти.
Інформатор звернувся до Національного олімпійського комітету України та Міністерства молоді та спорту, щоб дізнатися, з яких коштів заплатять вітчизняним олімпійцями, які зараз виборюють медалі в Парижі. У НОК на запит Інформатора відповіла заступниця виконавчого директора НОК України Наталія Коваленко. Вона зазначила, що здійснення виплат спортсменам регулює Міністерство молоді та спорту України. Отже, в НОК не змогли прокоментувати слова їхнього президента Вадима Гутцайта.
Також в НОК надали покликання на документ, що регулює виплати спортсменам за медалі. Цікаво, що він був підписаний ще Юлією Тимошенко у 2010 році. Відтак, кошти на премії спортсменам, скоріш за все, надходитимуть з держбюджету.
Своєю чергою в Мінспорту на запит Інформатора відповідь дав заступник Міністра молоді та спорту України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Віталій Лавров. Він наголосив, що Постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2012 р. No 749 "Про внесення зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2010 р. No 91" (Офіційний вісник України, 2010 р., No 8, ст. 391), установлено спортсменам України - чемпіонам, призерам Олімпійських ігор та їхнім тренерам починаючи з літніх Олімпійських ігор в Лондоні винагороди у таких розмірах: I місце - 125 000 доларів США, II місце - 80 000, III місце - 55 000 доларів США. До того ж кошти виплачуються з державного бюджету у національній валюті.
Проте в інтерв'ю Суспільному очільник НОК України Вадим Гутцайт пообіцяв, що цього разу замість 80 000 доларів за срібну нагороду спортсмени отримають 100 000 доларів, а за бронзову - по 80 000 доларів замість 55 000 доларів. За золоту нагороду сума призових не змінилась.
"Преміальні кошти в бюджеті закладені. 125 000 доларів за перше місце, за золоту медаль. А за срібну і бронзову - 100 000 і 80 000 доларів. Плюс стипендії спортсмени отримують. Тобто мотивація дуже потужна. Але, я впевнений, зараз мало хто думає про гроші. Зараз усі думають, щоб прославити нашу державу", - сказав Вадим Гутцайт.
Втім, невідомо, з якого бюджету Вадим Гутцайт планує заплатити додаткові премії за срібні та бронзові нагороду. У Мінспорту та НОК такою інформацією не володіють.
Станом на 11:20, 8 серпня, перше місце в медальному заліку Олімпіади-2024 займає збірна США. (27 золота, 35 срібла, 32 бронзи). Друге місце за Китаєм (25 золота, 23 срібла, 17 бронзи). А замикає трійку лідерів Австралія (18 золота, 13 срібла, 11 бронзи).
Україна наразі на 17 позиції. У скарбничці наших спортсменів 8 медалей (3 золота, 2 срібла, 3 бронзи). Слід зазначити, що ситуація у медальному заліку може змінюватися дуже швидко.
А у цьому відео команда Інформатора знайомить вас із головними надіями нашої країни на медалі на Олімпійських Іграх. Більшість з цих спортсменів вже завершили свої виступи на ОІ. І дехто не поїхав з Парижу без нагороди.
Проєкт Інформатора та України на часі
Раніше Інформатор розповідав, що кінь зірки Баварії виграв Олімпіаду-2024. Також ми повідомляли, що Бельгія та Швейцарія знялися з тріатлону через кишкову паличку в Сені.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.