Коментатор UFC знайшов вирішення проблеми з позовом на 1,6 мільярда доларів

Відомий коментатор боїв UFC Джо Роган запропонував своє вирішення питання з судовим позовом проти організації на 1,6 мільярда доларів – потрібно залучити більше спонсорів

Джо Роган
Джо Роган пропонує дозволити бійцям UFC укладати особисті спонсорські контракти

Американський спортивний аналітик змішаних бойових мистецтв Джо Роган запропонував свій варіант вирішення питання з позовом проти UFC. Ексбійці позиваються до компанії, бо вважають, що свого часу їм не доплачували. Також UFC звинувачують у монополізації ринку боїв ММА.

Джо Роган вигадав, як вирішити проблему з недоплатами бійцям, повідомляє Vringe. Роган у своєму YouTube-подкасті визнав, що UFC дійсно викупили конкуруючі проекти і практично монополізували ринок.

"Це правда. UFC викупили Affliction. Вони викупили Strikeforce. Зважаючи на все, у цій країні є бізнес, у якому допускається монополія. А є той, де не допускається. Чесно кажучи, все це схоже на політичні рішення. Тобто, скільки грошей отримують республікаці, а скільки демократи. А ще те, скільки грошей ви витрачаєте на програми, які вони хочуть розвивати за ваш рахунок та на благодійність. Але навіть якщо ви граєте за правилами, все одно є ризик, що проти вас висунуть позов. І що вас визнають монополією", - сказав Роган.

У UFC рекламний контракт з компанією Reebok. За умовами договору бійці не могли укладати особисті спонсорські контракти з іншими компаніями. Таким чином спортсменів позбавляли можливості заробити більше грошей. На думку Джо Рогана, бійці мають самі обирати з ким вони хочуть співпрацювати.

"Він не дозволяв бійцям підписувати договори з іншими компаніями. Адже після нього на трусах міг красуватися лише логотип Reebok. А це реальна проблема, адже я знаю, що інколи бійці заробляли більше на спонсорських контрактах, аніж на гонорарах за бої. Тому я пропоную простий вихід із ситуації. Зберіть кілька компаній, які зацікавлені в спонсоруванні UFC. Затвердіть ці компанії. І дайте їм перелік бійців, які у вас на контракті. Нехай самі обирають, із ким вони хочуть співпрацювати. Вважаю, що саме це правильне рішення. Потрібен не один спонсор, а декілька", - розповів аналітик.

Чому проти UFC подали позов

Колишні бійці UFC прагнуть довести, що організація використовувала заборонені методи, щоб підкорити ринок змагань зі змішаних єдиноборств та усунути опонентів. UFC викупила такі організації як PRIDE, WEC, Strikeforce, Affliction та декілька інших.

У колективному позові беруть участь близько 1200 колишніх бійців стилю ММА. Спортсмени хочуть довести, що якби UFC не порушила антимонопольне законодавство, то вони б отримували не менше 50% від прибутку компанії. Саме такий розподіл коштів існує у NBA (баскетбол), NHL (хокей), NFL (американський футбол) та MLB (бейсбол). Бійцям UFC діставалося лише близько 20% прибутку компанії.

Хто такий Джо Роган

Американський стендап-комік та спортивний аналітик змішаних бойових мистецтв Джо Роган розпочав комедійну кар'єру в серпні 1988 року. У 1994 році підписав ексклюзивну угоду з компанією "Disney" і став актором на декількох телешоу. Зокрема був ведучим шоу "Фактор страху".

У 1997 році Роган почав працювати в UFC на посаді інтверв'юера та аналітика. Власний підкаст Роган запустив у 2009 році. Саме у прямому ефірі передачі Джо Рогана Ілон Маск курив марихуану. Це призвело до різкого падіння акцій компанії Маска Tesla Inc.

UFC займається організацією та проведенням змагань зі змішаних бойових мистецтв (ММА) з 1993 року. Бої користуються великою популярністю. Значний ажіотаж у світі спорту спричинила заява про повернення в октагон Конора Макгрегора.

В рамках турніру UFC 297, який відбувся в Торонто 20 січня, визначився новий чемпіон у середній вазі (до 83,8 кг). Боєць із ПАР Дрікус дю Плессі за рішенням суддів переміг Шона Стрікленда та забрав у американця чемпіонський пояс.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube