Фестиваль помилок у дербі за лідерство: огляд матчу Арсенал - Ліверпуль

Центральний матч 23-го туру АПЛ - в огляді Інформатора

Арсенал Ліверпуль
Арсенал переміг Ліверпуль у яскравому матчі. Фото: Gettyimages.com

Центральний матч 23-го туру Арсенал - Ліверпуль ані на мить нас не розчарував. Битва двох претендентів на золото пройшла під тиском канонірів та за ідеєю Артети. Але визначальними стали численні помилки, закрутивши інтригу в космос. Як лондонцям вдалося переграти чемпіонський Ліверпуль - в огляді Інформатора.

Стартові склади

В умовах відсутності ключових гравців через травми чи збірні, Клопп і Артета мали обрати найкраще з доступного. За Арсенал виходять Зінченко, Саліба, Едегор, Гаверц і Сака; за Ліверпуль грали Жота, Гакпо, Конате, ван Дейк і Джонс. Це була битва на 6 очок - і всі 22 гравці на старті розуміли надзвичайну відповідальність.

Перший тайм. Граємо так, як диктує Арсенал

Арсенал зробив дуже помітну ставку на швидкий гол, при чому, шукав його всіма можливими шляхами. Дуже високий пресинг навіть від латералів, швидкі відкривання Сака та Мартінеллі. Гаверц встигав відпрацювати на всіх ділянках поля - каноніри поклали чимало сил на старт гри. Мартінеллі навіть видав спринт на сотню метрів, де його ніхто не міг закрити, але Сака забракло точності на замиканні. За кілька хвилин він виправить помилку: Зінченко першим підкорив хаос Ліверпуля в захисті та розпочав гольову атаку. Гаверц вибіг поміж центрбеків, Аліссон потягнув - поруч був Сака і його точність із добивання відкриває рахунок.

Відсутність Салаха била по мерсисайдцям: Арсеналу не треба було закривати удвох небезпечного нападника, тому каноніри розбіглися по всьому полю, створивши таку собі 4-2-1-3. У гостей не було можливості грати у звичний футбол, а під тиском шаленіючих трибун відсоток браку в передачах зростав ще більше. Так знайшов свій момент Едегор: затис Конате, відібрав м’яча та пробив, неточно. Атаки господарів народжувалися через провали центрових опорників і захисників - приборкати їх вдавалося тільки фолами.

Нівелювати домінантний статус Арсенала гості спробували лише під 30-ту хвилину, коли Клопп підказав Аліссону підійматися вище. І це дійсно допомогло: центрбеки тепер могли переходити центр поля, відтак каноніри мали опускатися. Побільшало і закидань, хоч їх і забирав голкіпер Рая. Додаткову, не футбольну роль грав Вайт: він тягнув час на будь-якому ауті, за що і отримав непотрібну картку. Хоча нерви Діаса та Жоти показували, що вплив на спокій суперника це мало величезний.

Під кінець тайму абсолютну перевагу Арсенала показувала і статистика. Вони підняли xG до 2,1, Ліверпуль ледь мав 0,10. Та який же англійський футбол - англійський! Гравенберх вкотре закидає на Гакпо, йому якось вдалося дійти до карного і прострілити - м’яч влучає в руку Габріела і залітає у ворота! Нічия за 5 секунд до свистка. На перерву каноніри рушили розбитими, а ліверпульці повірили в диво.

Другий тайм. Ліверпуль забирає ініціативу - але не перемогу

Попри раптовий гол, у першому таймі в Ліверпуля не було ідеї команди-лідера, яка має втримати та покращити комфортну перевагу в АПЛ. Навпаки - вони навіть не могли створити якийсь момент. Артета ж нервово блукав бровкою: його команда диктувала хід гри, але єдиний провал призвів до голу. Чомусь знімають Зінченка - хоча критична помилка прийшла не з його зони.

Гол не своїми руками (у прямому сенсі) відкрив ящик Пандори: мерсисайдці побігли, ніби матч тільки почався, і провалюватися почали лондонці. Запалу вистачило на 5 хвилин - і основні події перейшли на центр поля. Тепер від того, Едегор чи Макаллістер будуть першими на м’ячі, залежала майбутня атака. Команди навіть обмінялися однаковими штрафними - сильний Арсенал дозволив Ліверпулю забрати ініціативу і тепер усі футболісти дуже боялися пропустити.

А що було далі? Знову критична помилка і знову від гостей. На екватор другого тайму Ліверпулю вдалося повернути свою класичну гру, але раптом Мартінеллі вибігає на ворота. У боротьбі він підштовхує ван Дейка, який збиває Аліссона - у порожні ворота італієць закотив м’яча дуже легко. Фестиваль помилок досягнув свого максимуму, а інтенсивність гри доповнила надзвичайну травматичність: по 2 гравці ледь не зламалися за 15 хвилин, утім Сака все ж поповнив лазарет.

Втомлений Арсенал зовсім не сідав назад, хоча поклав усі сили на втримання результату. Клопп спробував підсилити пресинг переведенням уперед свіжих Нуньєса та Робертсона, але Едегор і Гаверц раптово виростали перед ними та закривали усі можливі паси. Останньою краплею стало вилучення Конате - після цього Ліверпуль просто віддав гру та пустив третій м’яч поміж ніг Аліссона.

3:1 - дуже нервова перемога Арсенала, де ігри розуму стали жертвою індивідуальних катастроф гравців обох команд. Ліверпуль програє в АПЛ вперше за 5 місяців і ставить лідерство під загрозу.

Інформатор розповідав про гол українця Романа Яремчука за Валенсію у чемпіонаті Іспанії. Також ми інформували про скандал в Арсеналі за участю Зінченка.