Шахтар побив крашанки з моряками і не підпускає Динамо до золота УПЛ - головне в спорті 5 травня

Шахтар обіграв Чорноморець в матчі 27 туру Прем'єр-Ліги з рахунком 3:0, він зберіг відрив від Динамо у 4 бали, які теж виграли свій матч проти Колоса з рахунком 5:0

Шахтар Чорноморець
Донецьк та Одеса по-футбольному відзначили Великдень. Фото: ФК Шахтар

В чемпіонаті України підсилюється інтрига в боротьбі за золоті медалі. Донецький Шахтар переміг Чорноморець, а кияни розтрощили Колос у 27 турі УПЛ. Напруженння за три тури до завершення чемпіонату тільки зростає. Інформатор розповідає про ці матчі лідерів, та інші цікаві спортивні події Великодня, 5 травня.

Огляд матчу Шахтар - Чорноморець

Шахтар зберігає дистанцію від Динамо

В першому таймі матчу Динамо - Колос голів не було. Кияни домінували, але "хлібороби" з Коваліки змогли залишити свої ворота "сухими". Однак у другій половині підопічних Шовковського, як то кажуть, "прорвало".

На 48-й хвилині Бондаренко відзначився автоголом. Далі на 51-й хвилині за справу взявся легендарний Ярмоленко, який гарно пробив у нижній лівий кут. Ще за хвилину відзначився Буяльський

Втім, на цьому злива голів у ворота Колоса не закінчилася. На 68-й взяття воріт оформив Кабаєв. Він після чудової передачі розстріляв ворота суперників. Останній гол на 71-й хвилині після чергового провалу захисту Колоса забив Волошин.

Матч донеччан та одеситів розпочався дуже оригінально. Головна арбітриня Анастасія Романюк вручила капітанам - Путрі та Матвієнко - по крашанці в кольорах команд та з їх емблемами, і ті влаштували яйцебій. Перемога дісталась Шахтарю.

Взагалі у Шахтаря в матчі з моряками проблем було не дуже багато. Вже в першому таймі "гірники" створили комфортну перевагу у два голи. На 19-й хвилині Судаков забив диво-гол. Його потужний удар метрів з 20-и буквально прошив захист. Голкіпер одеситів Варакута не зміг нічим допомогти своїй команді.

А вже за чотири хвилини Данило Сікан подвоїв перевагу Шахтаря. Ярослав Ракицький віддав ювелірний пас на нападника. І вже в штрафному майданчику Сікан випередив Селюка та влучно пробив головою. В цьому випадку можна казати про помилку воротаря. Варакута невдало зреагував, бо м'яч просочив в нього під руками. А на 56-й хвилині Кевін Келсі реалізував пенальті за фол Варакути проти Сікана.

Отже, вирішальним стане 28 тур. Шахтар буде грати з Динамо. Від підсумку матчу майже на 100% буде залежати доля золотих медалей сезону 2023/2024.

Родина Марадони вимагає перепоховання

Родина та друзі Дієго Марадони хочуть перенести тіло легендарного футболіста до мавзолею. Вони збираються через суд домогтися перепоховання. Близькі Марадони хочуть, щоб більше людей змогли віддати шану великому футболісту. Вони вважають, що мавзолей "Меморіал дель Дьєса" у столиці Аргентини - чудове місце для вічного упокою бога футболу.

Анчелотті перегнав легендарного ЗіЗу

Реал Мадрид виграв Ла-Лігу за чотири тури до фінішу. Для тренера "галактікос" Карло Анчелотті цей трофей став 12-м на чолі команди. Італієць перевершив за цим показником екскоуча Реала Зінедіна Зідана, у якого в приватній скарбничці 11 трофеїв, зокрема, три поспіль перемоги в ЛЧ (2015/16, 2016/17, 2017/18).

Потєря провалив виступ

В Бразилії пройшов довгоочікуваний турнір UFC 301. В головному поєдинку Алешандре Пантожа здолав Стіва Ерцега та захистив титул чемпіона в найлегшій вазі. На жаль, українець Ігор Потєря без варіантів програв бразильцю Мішелю Перейрі.

Як спортсменка США пережила жахи російської в'язниці

Відома американська баскетболістка Брітні Грайнер написала книгу "Повернення додому". В цьому біографічному творі вона розповіла, як провела майже рік у російській в'язниці.  Спортсменку заарештували в московському аеропорту за сміхотворним звинуваченням 17 лютого 2022 року. Вона провозила в багажі картридж для вейпів з маслом канабісу. У грудні 2022 року її обміняли на російського торговця зброєю Віктора Бута.

Після повернення до США Брітні у своїй книзі змалювала найстрашніші моменти, які вона пережила у російській в'язниці. Баскетболістка зі зростом у 205 сантиметрів, розповіла, що її завжди перевозили в залізній клітці. До того ж, вона була занадто вузька, тому Брітні доводилося сидіти боком та підтискати коліна до грудей.

"Я приїхала (до Росії - ред.) як вільна людина, а потім у мене нічого не лишилося. В камері був матрац у плямах, жахливий сморід та забруднена фекаліями дірка у підлозі, яка виявилася туалетом. Я не мала можливості навіть помитися. Мені не дали ні рушника, ні мила, ні зубної пасти", - написала спортсменка і додала, що російські вертухаї підглядали, як вона мучилася та реготали.