Ілля Ковтун штампує золоті перемоги на ЧЄ-2024

Український гімнаст Ілля Ковтун здобув два золота на чемпіонаті Європи 2024 року зі спортивної гімнастики, який 28 квітня фінішує в італійському Ріміні

Ілля Ковтун
Ілля Ковтун отримав дві нагороди найвищого ґатунку. Фото: DOBRO World Cup Osijek

Ілля Ковтун виборов другу золоту нагороду на ЧЄ-2024 зі спортивної гімнастики в італійському Ріміні. Після тріумфу на паралельних брусах українець став найкращим у вправах на перекладині. Ковтун отримав оцінку у 14,600 бала.

Ковтун вперше став чемпіоном у вправах на перекладині

У фіналі Ілля виконав вправу зі складністю - 5,9 та отримав 14,600 бала. Ковтун випередив Роберта Творогала з Литви (14,566 бала) та представника Кіпру Маріоса Георгіу (14,366 бала). Спортсмен з Черкас вперше в кар'єрі став чемпіоном Європи у вправах на перекладині, як повідомляє Суспільне.

• Трійка призерів:
  1. Ілля Ковтун (Україна) - 14.600 бали
  2. Роберт Творогал (Литва) - 14.566
  3. Маріус Георгіу (Кіпр) - 14.366.

Українець підкорює Європу

Загалом для 20-річного Ковтуна це вже сьома в кар'єрі медаль на ЧЄ. До Євро-2024 він вигравав два золота та срібло у вправах на паралельних брусах і здобував дві бронзи у багатоборстві. Ковтун є надією української гімнастики.

Олімпійський чемпіон здобув срібло

Додамо, що для України друга золота медаль Ковтуна стала четвертою на Євро. Окрім звитяг Іллі, легендарний Олег Верняєв виборов срібло у багатоборстві. А Назар Чепурний здобув бронзу в опорному стрибку. Україна вдруге поспіль здобуває чотири медалі на ЧЄ. Раніше на Євро-2023 спортсмени з України здобули три бронзи та одне золото.

"Ще не такий старий, як кажуть деякі. Досі важко повірити. Ця медаль дуже важлива для того, щоб повірити в себе, і зрозуміти, що я все ще можу боротися та йти вперед. Дякую всім хто був і є поруч! Дякую за підтримку! Слава Україні!", - описав свою срібну медаль Верняєв.

Нагадаємо, що чоловічий чемпіонат Європи у Ріміні триватиме по 28 квітня. Вже 2 травня тут стартуватиме жіноче Євро-2024 зі спортивної гімнастики. Фінальний день змагань відбудеться 5 травня.

Інформатор розповів про найкращі десятки в історії "гірників"

А ось у цьому відео Інформатор розповів про найзнаковіших в історії Шахтаря футболістів під номером 10. З десятим номером на футболці у Шахтарі часто грали зіркові легіонери, а зараз він належить талановитому українцю Судакову. Дізнайтеся цікаву історію поважного номера. Переглядайте відео та діліться своїми враженнями у коментарях.

Раніше Інформатор розповідав, що Україна здобула два золота на Кубку світу з гімнастики. Чепурний та Ковтун продемонстрували чудовий результат. Також ми повідомляли, що президент НОК назвав суми призових для збірної України за медалі Олімпіади-2024.